Akademia Pana Kleksa

i

Autor: Materiały prasowe Akademia Pana Kleksa: Piotr Fronczewski w roli Pana Kleksa i Sławomir Wronka w roli Adasia Niezgódki

Quiz

Quiz. To był prawdziwy filmowy hit w czasach PRL-u, czyli „Akademia Pana Kleksa”. Spróbuj rozwiązać nasz test!

Film „Akademia Pana Kleksa” był niewątpliwym hitem czasów PRL-u. Wszystkie dzieci śledziły losy swoich ulubionych postaci. Jednak nie da się ukryć, że czasami filmowa adaptacja słynnego utworu Jana Brzechwy, przyprawiała o dreszcze, nawet najodważniejszych brzdąców! Czy jest to film z czasów twojego dzieciństwa? Koniecznie rozwiąż nasz test!

Filmowy hit z czasów PRL-u, czyli „Akademia Pana Kleksa”. Ile pamiętasz z tej produkcji? QUIZ

PRL to specyficzny czas, jednak przez panujący wtedy styl życia, znacząco różniący się od współczesnego, wielu ludzi z rozrzewnieniem wspomina tamtejsze lata. Nie ma co ukrywać, w czasach, w których film "Akademia Pana Kleksa" miał swoją premierę, trudno było o dostęp do wielu produkcji dla dzieci. Nie dziwi więc fakt, że przez wiele lat „Akademia Pana Kleksa” była jedynym filmem dedykowanym dla najmłodszych, który był emitowany w telewizji. Dzisiaj ekranizację nazywamy kultową. Każdy z nas wspomina wiele radosnych piosenek z "Akademii" - "Witajcie w naszej bajce", "Dzik jest dziki" czy "Meluzyna"

Filmowa adaptacja "Pana Kleksa" pomimo strasznych scen, jak ta z marszem wilków, zdobyła serca wszystkich dzieci w czasach PRL-u. Każdy wtedy marzył o nauce w Akademii i kleksografii, o kolorowych piegach za dobre wyniki w nauce lub o poszukiwaniu zagubionego guzika. O wyjątkowym sukcesie filmu świadczy chociażby fakt, że w tym roku, będziemy mogli obejrzeć nową wersję filmowych przygód Adasia Niezgódki. W rolę Pana Kleksa wcieli się Tomasz Kot. Jednak najpierw rozwiąż nasz test o tej wyjątkowej produkcji i przenieś się w czasy swojego dzieciństwa!

Quiz. To był prawdziwy filmowy hit w czasach PRL-u, czyli „Akademia Pana Kleksa”. Spróbuj rozwiązać nasz test!

Pytanie 1 z 10
Tytułową rolę Pana Ambrożego Kleksa zagrał…
Groby SEKSBOMB PRLu Ich kariery ZNISZCZYŁ alkohol i depresja l Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE