Ekstremalnie trudny quiz ortograficzny. Połowa zdobytych punktów będzie sukcesem!

i

Autor: pixabay.com/geralt zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Quiz ortograficzny o dużym stopniu trudności. Połowa zdobytych punktów będzie sukcesem! Podejmujesz wyzwanie?

2024-04-12 7:54

Zasady języka polskiego potrafią zaskakiwać, a wielość wyjątków wydaje się być nie do ogarnięcia... To dlatego ortografia dla wielu z nas była w dzieciństwie koszmarem. Przedstawiamy Wam 10 wyrazów, których pisownia może zaskoczyć. Komplet punktów zdobędą tylko mistrzowie ortografii! Uzbierasz choć połowę punktów?

Ekstremalnie trudny quiz ortograficzny. Wyrazy sprawiające problemy ortograficzne. Quiz

Ortografia to prawdziwa zmora dla wielu uczniów. Język polski potrafi sprawiać problemy także dorosłym, wykształconym osobom. Razem, osobno czy z łącznikiem? Samo "h" czy "ch"? "Ż" czy "sz"? - Jak poprawnie to zapisać - często zadajemy sobie pytanie. I czasem upewniamy się w słowniku. Lista wyrazów, których pisownia może zaskoczyć, jest bardzo długa. Choć większość z nas zna podstawowe reguły w polskiej ortografii, to często zdarzają się wyjątki.

Przygotowaliśmy dla Was test. Nasz quiz ortograficzny składa się z 10 pytań. Wybraliśmy wyrazy, które często sprawiają Polakom trudności. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Ostrzegamy - maksymalną liczbę punktów zdobędą tylko prawdziwi mistrzowie ortografii! Życzymy powodzenia!

Quiz ortograficzny. Jak zapiszesz ten wyraz? Pytania są bardzo trudne! Zdobędziesz choć połowę punktów?

Pytanie 1 z 10
Jak zapiszesz ten wyraz?