Handel

Pustki w dawnym Centrum Handlowym Tesco na Serbskiej w Poznaniu? Sprawdziliśmy!

Dawniej na Serbskiej w Poznaniu można było kupić wszystko. Obok dużego hipermarketu, było także wiele sklepów, oraz restauracje. A teraz? Poza stojącymi w budynku obok sklepami i salonami meblowymi, sklepem sportowym i salonem z elektroniką, w dawnym centrum handlowym świecą pustki.

Centrum Handlowe Tesco w Poznaniu dawniej

27 maja 2021 roku hipermarket Tesco Extra przy ulicy Serbskiej w Poznaniu zostało zamknięte, w związku z wycofaniem się spółki z Polski. Mijają już prawie 2 lata, a teren, w którym był hipermarket nadal stoi pusty. Dawniej jednak miejsce to tętniło życiem. Było wiele sklepów, były restauracje (także w samym hipermarkecie).

Centrum Handlowe na Serbskiej w Poznaniu dzisiaj

Dzisiaj, po dawnych czasach świetności, z tego ogromnego budynku nie zostało prawie nic. Poza sklepami meblowymi i wnętrzarskimi w budynku obok, w dawnym Centrum Handlowym Tesco nie zostało już prawie nic. Poza sklepem sportowym Decathlon, oraz salonie ze sprzętem elektronicznym Media Expert, punkcie sprzedaży Polsat Box i Plusa, czy klubie fitness Fabryka Formy nie ma już nic. Tylko puste, zaklejone taśmami miejsca.

Co dalej z Centrum Handlowym na Serbskiej w Poznaniu?

Ten naprawdę ogromny teren mógłby być z powodzeniem zagospodarowany, z powodu rosnącej liczby mieszkańców w okolicy, czy dobrze skomunikowaną w tym miejscu komunikacją miejską. Dlaczego więc teren po dawnym Tesco nadal jest pusty i ogrodzony taśmami? I czy cokolwiek tam się zmieni? Nie wiadomo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE