Przemoc domowa

i

Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Poznań: Przemoc domowa w czasie pandemii! Gdzie zgłosić się z prośbą o pomoc?

2020-04-17 14:32

W czasie pandemii ofiary przemocy domowej często nie wiedzą co zrobić, gdy wyjście z domu jest praktycznie niemożliwe. Policja odbiera kolejne zgłoszenia. Z kolei miasto zapewnia bezpłatną pomoc specjalistów.

Osoby doświadczające krzywdy w Poznaniu nie są pozostawione bez pomocy - informuje Urząd Miasta Poznania. Instytucje miejskie oraz pracujące z miastem udzielają specjalistycznej pomocy. Również policja interweniuje na wszelkie wezwania dotyczące przemocy domowej.

Zaobserwowaliśmy nieznaczny wzrost liczby interwencji przemocy domowej. W marcu było ich nieco więcej niż w lutym. Ma to po części związek z tym, że wszyscy pozostajemy w domach. Przemieszczanie się zatrzymuje ludzi w domach i może to rodzić konflikty. Policjanci, którzy podejmują tego rodzaju interwencje zawsze podchodzą do nich z dużą rozwagą. Po zapoznaniu się z sytuacją niejednokrotnie zakładają tzw. niebieską kartę. Jest ona dobrym narzędziem, które pozwala ograniczać zjawiska przemocy domowej

mówi w rozmowie z nami mł. insp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W związku z przypadkami przemocy domowej, Miasto Poznań zachęca osoby poszkodowane o to, by nie bały się zgłaszać takich sytuacji lub prosić o pomoc.

Proszenie o pomoc w tak trudnej sytuacji jaką jest przemoc nie jest dowodem na słabość, to dowód na siłę - siłę do rozpoczęcia drogi ku lepszemu życiu. Na tej drodze wesprą nas odpowiednio do tego przygotowani specjalistki i specjaliści

tłumaczy Stella Gołębiewska, pełnomocniczka prezydenta miasta ds. polityki równościowej. POD TYM LINKIEM przedstawiono listę instytucji, do których mogą zgłaszać się ofiary przemocy domowej. Pomoc jest udzielana zarówno osobom niepełnoletnim i dorosłym. Ze względu na obecną sytuację wsparcie jest udzielane głównie zdalnie, ale są też możliwe spotkania osobiste.

Sonda
Czy stosujesz się do nowych przepisów?
Rok szkolny 2020 nie będzie przedłużony - komentarz szefa MEN
COŚ DOBREGO #006