Szpital

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Dotacje

Prawie 50 milionów dla poznańskich szpitali

2023-06-28 15:46

To już ostatnie środki z poprzedniej perspektywy unijnej. Szpitale będą musiały wydać je stosunkowo szybko, ale jak przekonywali dyrektorzy placówek, pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na poprawę komfortu pacjentów.

Prawie 50 milionów złotych na remonty i zakup wyposażenia trafi do szpitali przy ulicy Polnej, Karola Marcinkowskiego i Wiktora Degi. Czasu na ich wydanie jest jednak mało.

-Ta transza to są resztki perspektywy mijającej. Chcemy je przekazać jak najszybciej, bo pozostało tylko pół roku, żeby je wydać -powiedział nam marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak.

Fundusze mają pozwolić na zakup najnowocześniejszego sprzętu, między innymi do wykonywania operacji przy użyciu technologii VR.

-Kupujemy specjalne instrumentarium, które będzie pomagało nam, jak najmniej urazowo usunąć poprzedni implant. Usuwając implant, zwiększamy oczywiście miejsce, w którym nowy implant będzie zamontowany i ta wirtualna rzeczywistość będzie wręcz idealnie wmontować ten implant w odpowiedniej osi i położeniu -mówi Dyrektor szpitala imienia Wiktora Degi, Przemysław Daroszewski.

W najbliższych dniach dotacje otrzymają także kolejne szpitale z regionu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE