Niedźwiedź

i

Autor: ZOO Poznań Official Site

Poznańskie Zoo zbiera orzechy włoskie dla niedźwiedzi!

2021-09-25 12:30

Niedźwiedzie przygotowują się do zimy. Przypomnijmy, ich dieta składa się głównie z warzyw, owoców, ryb, gotowanego ryżu czy miodu.

Poznańskie Zoo prosi o pomoc! A konkretnie o orzechy włoskie dla niedźwiedzi, które je uwielbiają. Te zwierzęta przygotowują się do zimy. Potrzeby są ogromne. We wrześniu jedzą one 13 tysięcy kalorii dziennie, a w październiku nawet 16 tysięcy.

Takie zbieranie zapasów jest konieczne dla niedźwiedzi, ponieważ większość naszych niedźwiedzi zapada w zimowy sen. One właśnie wtedy jesienią bardzo intensywnie żerują. Mają bardzo dobre apetyty, dlatego staramy się tym apetytom sprostać

mówi Małgorzata Chodyła z poznańskiego Ogrodu Zoologicznego. I dodaje, że skończyły się właśnie zapasy orzechów włoskich, które udało się zebrać dzięki hojności poznaniaków dwa lata temu. Uruchomiona jest zatem ich zbiórka. Najlepiej przynosić te ubiegłoroczne, dobrze przesuszone. Wszystkie niedźwiedzie z Zoo, w ciągu tygodnia jedzą teraz około 90 kilogramów orzechów.

Każdy niedźwiedź zjada je w zupełnie innym stylu. Niedźwiedź Pietka zupełnie nie przejmuje się skorupkami. Rozgryza orzechy i pożera je w całości. Większość niedźwiedzi jednak gustuje tylko w tych smacznych środeczkach, rozgryzają skorupki.

Orzechy można zostawiać na portierni przy wejściu Nowego Zoo albo w Starym Zoo. Do Ogrodu Zoologicznego dochodzą również paczki z orzechami kurierem. Najmłodsi mieszkańcy mogą również napisać listy do niedźwiedzi. Będą one opublikowane.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE