Poznańskie Archiwum X wraca do sprawy zabójstwa sprzed 30 lat

i

Autor: Policja - zdjęcie ilustracyjne Poznańskie Archiwum X wraca do sprawy zabójstwa sprzed 30 lat

Poznańskie ARCHIWUM X wraca do sprawy ZABÓJSTWA SPRZED 30 lat!

2021-04-20 13:32

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa na tle rabunkowym, do którego doszło prawie 30 lat temu przy ulicy Jędrzejowskiej w Poznaniu. Nieznany sprawca w listopadzie 1991 roku wszedł wieczorem do domu, w którym mieszkały dwie siostry – Kazimiera i Zofia Kurkowiak.

Poznańskie Archiwum X wraca do sprawy zabójstwa sprzed prawie 30 lat! Doszło do niego w listopadzie 1991 roku przy ulicy Jędrzejowskiej w Poznaniu. Nieznany sprawca miał wtedy wejść do domu dwóch sióstr, Kazimiery i Zofii Kurkowiak.

Mężczyzna obezwładnił kobiety, a następnie dusił je, by zdradziły gdzie trzymają swoje oszczędności. Kiedy już znalazł pieniądze i opuścił dom jedna z sióstr, Zofia, uwolniła się i pobiegła do sąsiadów prosząc o pomoc. Po przyjeździe policji okazało się, że druga siostra, Kazimiera, nie żyje. Sprawą na nowo zajmą się teraz policjanci z poznańskiego Archiwum X.

Teraz technika poszła zdecydowanie naprzód i będą oni wykorzystywać te nowoczesne metody kryminalistyczne, by przebadać jak najwięcej śladów, które zostały wtedy zabezpieczone

mówi Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce