Poznańskie ARCHIWUM X wraca do sprawy ZABÓJSTWA SPRZED 30 lat!

2021-04-20 13:32
Poznańskie Archiwum X wraca do sprawy zabójstwa sprzed 30 lat
Autor: Policja - zdjęcie ilustracyjne Poznańskie Archiwum X wraca do sprawy zabójstwa sprzed 30 lat

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa na tle rabunkowym, do którego doszło prawie 30 lat temu przy ulicy Jędrzejowskiej w Poznaniu. Nieznany sprawca w listopadzie 1991 roku wszedł wieczorem do domu, w którym mieszkały dwie siostry – Kazimiera i Zofia Kurkowiak.

Poznańskie Archiwum X wraca do sprawy zabójstwa sprzed prawie 30 lat! Doszło do niego w listopadzie 1991 roku przy ulicy Jędrzejowskiej w Poznaniu. Nieznany sprawca miał wtedy wejść do domu dwóch sióstr, Kazimiery i Zofii Kurkowiak.

Mężczyzna obezwładnił kobiety, a następnie dusił je, by zdradziły gdzie trzymają swoje oszczędności. Kiedy już znalazł pieniądze i opuścił dom jedna z sióstr, Zofia, uwolniła się i pobiegła do sąsiadów prosząc o pomoc. Po przyjeździe policji okazało się, że druga siostra, Kazimiera, nie żyje. Sprawą na nowo zajmą się teraz policjanci z poznańskiego Archiwum X.

Teraz technika poszła zdecydowanie naprzód i będą oni wykorzystywać te nowoczesne metody kryminalistyczne, by przebadać jak najwięcej śladów, które zostały wtedy zabezpieczone

mówi Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE