Wielkanoc

i

Autor: Michał Skorupski

Poznański Caritas przygotuje śniadanie wielkanocne dla 1500 potrzebujących

2023-03-06 8:21

Caritas Poznań, we współpracy z siostrami prowadzącymi jadłodajnie, po raz kolejny zorganizuje śniadanie wielkanocne dla osób potrzebujących. Przy wspólnym stole będzie mogło zasiąść w tym roku 1500 osób; seniorzy, osoby samotne i dotknięte kryzysem bezdomności.

„Większości z nas Wielkanoc kojarzy się ze Zmartwychwstaniem Jezusa, rodzinnym czasem i zastawionym w jedzenie stołem. Caritas Poznań chce, aby również osoby ubogie i samotne z Poznania i okolic mogły dobrze i radośnie przeżyć ten czas” – podkreślił rzecznik Caritas Poznań Adam Hubert.

Jak wskazał, Caritas Poznań we współpracy z siostrami po raz kolejny zorganizuje śniadanie wielkanocne dla osób potrzebujących. W tym roku osoby starsze, samotne oraz bezdomne usiądą przy stołach i będą wspólnie przeżywać święta Wielkanocne. Dodatkowo Caritas planuje dowieźć pakiety świąteczne seniorom, którzy nie są w stanie wyjść z domu i spędzą ten czas samotnie.

- Przez ostatnie 3 lata, w związku z pandemią, śniadanie wielkanocne wydawane było potrzebującym w formie dań na wynos. Rok temu, z takiego wsparcia skorzystało 1145 osób. W ostatnim czasie zauważyliśmy, że jadłodajnie odwiedza coraz więcej osób. Są to przede wszystkim osoby w wieku senioralnym, których emerytura nie wystarcza na opłacenie bieżących rachunków, zakup leków oraz żywności. Akcja ta będzie więc również wielkim wsparciem dla ubogich seniorów – podkreślił Hubert.

W tym roku Caritas wraz z siostrami elżbietankami posługującymi w Jadłodajni przy ul. Łąkowej przygotowuje się na ugoszczenie 1500 osób, które oprócz dań świątecznych otrzymają paczkę z żywnością, którą będą mogli zabrać ze sobą.

Caritas podkreśla, że każdy może się włączyć i wesprzeć akcję. Organizatorzy zachęcają do upieczenia np. dodatkowej babki wielkanocnej i przekazania jej do Jadłodajni w Wielki Piątek lub Wielką Sobotę przy ul. Łąkowej 4.

Dodatkowo, Caritas Poznań uruchomiła zbiórkę, z której zebrana kwota zostanie przeznaczona na organizację śniadania wielkanocnego, zakup żywności oraz paczki. Cel można także wesprzeć także w formie tradycyjnego przelewu: Caritas Archidiecezji Poznańskiej, nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, tytułem: Cel charytatywny - Śniadanie Wielkanocne.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE