Poznański Budżet Obywatelski 2021: Wyniki głosowania przedstawione! [LISTA ZWYCIĘZCÓW]

2020-11-30 15:15 DR
głosowanie
Autor: Pixabay

Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Które pomysły mieszkańców zostaną zrealizowane? Sprawdzamy!

21 milionów rozdysponowane! 34 projekty wygrały w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. To 31 projektów rejonowych i 3 ogólnomiejskie. W tej drugiej kategorii wygrał projekt "Trener osiedlowy, trener senioralny, trener przedszkolaka, na którego zagłosowało ponad 16 tysięcy osób. Zwyciężyły również dwa projekty w ramach zielonego budżetu.

Miejsce pierwsze to "Zielone fyrtle, niech połączą nas drzewa" z liczbą 13213 głosów. Drugie miejsce to jest "Zielony Poznań". Ten projekt obejmuje także sadzenie nowych drzew, tworzenie zielonych ścian i całej infrastruktury zielonej.

Mówi Patryk Pawełczak z Urzędu Miasta. W przypadku projektów rejonowych wygrywały przede wszystkim pomysły związane z organizacją wydarzeń sportowych i kulturalnych, a także drobne inwestycje w szkołach czy na terenach zielonych. Realizacja projektów ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Oczywiście jest to w przypadku projektów miękkich, które dotyczą bardzo często aktywizacji sportowej mieszkańców czy też wydarzeń kulturalnych. Inaczej jest to w przypadku projektów infrastrukturalnych, które będą wymagały przygotowania projektowego.

W tym roku oddano ponad 87 tysięcy głosów. Ponad 3600 musiało zostać usuniętych.

Mamy też 15 przypadków kradzieży tożsamości. Osoby, które chciały zagłosować dowiedziały się, że ktoś już użył ich danych osobowych. Te głosy usunęliśmy i te osoby, którym ukradziono tożsamość mogły zagłosować

A całą listę zwycięzców znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.