„Poznanianki: jesteśmy wspaniałe!”

i

Autor: Estrada Poznańska

„Poznanianki: jesteśmy wspaniałe!” Na jeżyckiej kamienicy powstał nowy mural poświęcony poznaniankom

W ramach kampanii społecznej „Poznanianki 2022” na poznańskiej kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego 23 powstał nowy mural. Jest on jednocześnie jednym z elementów promocyjnych pierwszego Poznańskiego Tygodnia Kobiet.

„Poznanianki 2022” – Poznań wspiera kobiety

„Poznanianki: jesteśmy wspaniałe!” – taki napis umieszczony został na ścianie jednej z jeżyckich kamienic w ramach akcji „Poznanianki 2022”. W ubiegłym tygodniu odbył się finał akcji społecznej Poznanianki 2022 oraz pierwszego Poznańskiego Tygodnia Kobie. Akcje promocyjne w ramach kampanii społecznej realizowana była od maja tego roku.

 Kampania społeczna, promuje odważne, ambitne i przedsiębiorcze mieszkanki naszego miasta. Głównym celem jest docenienie kobiet działających dla lokalnej społeczności, wspierających inne kobiety oraz popularyzacja działań mieszkanek stolicy Wielkopolski. Pokazanie jak wiele inicjatyw w mieście dzieje się za sprawą kobiet.

„Poznanianki: jesteśmy wspaniałe!” –  w Poznaniu powstał nowy mural

Jednym z elementów promocyjnych akcji jest mural autorstwa Magdaleny Danaj. Rysowniczka i ilustratora od ponad 12 lat tworzy ilustrację, które zdobią plakaty, okładki książek, płyty, ubrania oraz murale. Najnowsze dzieło artystki podziwiać można od piątku, 21 października na bocznej ścianie kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego 23.

Ilustracja promująca tegoroczną kampanię „Poznanianki 2022” przedstawia różne kobiety, które łączy odwaga, przedsiębiorczość i niezależność, czego wyrazem jest hasło będące częścią jeżyckiego muralu: „Poznanianki: jesteśmy wspaniałe!”. Stworzenie muralu zlecił urząd miasta Poznania oraz Estrada Poznańska, a wykonawca było Studio WAKEUPTIME.

Sonda
Podobała wam się nowy mural przy ulicy Dąbrowskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE