Straż Miejska w akcji

i

Autor: SM Poznań Straż Miejska w akcji

Poznaniacy wkurzeni na źle zaparkowane auta! W kilkanaście dni ponad tysiąc zgłoszeń!

2020-03-03 12:21

Straż Miejska ma ręce pełne roboty. Od 24 lutego do 1 marca strażnicy otrzymali od mieszkańców blisko 2 tysiące zgłoszeń. Ponad połowa z nich dotyczyła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.

Straż Miejska opublikowała dane dotyczące interwencji, które podjęła na prośbę mieszkańców. Dotyczą one okresu od 24 lutego do 1 marca. W tym czasie strażnicy przyjęli 1913 zgłoszeń. Najczęściej mieszkańcy korzystali z połączenia telefonicznego (1029 zgłoszeń), pocztą elektroniczną przekazali 769 spraw, a 115 interwencji zgłosili między innymi osobiście np. w trakcie spotkań z radnymi Rad Osiedli. Co było najpopularniejszym powodem telefonów do Straży Miejskiej? Nieprawidłowo zaparkowane samochody! Takich interwencji było aż 1274.

W minionym tygodniu funkcjonariusze wystawili 419 wezwań dla kierowców, w 538 przypadkach na koła samochodów założyli blokady, a w kolejnych 31 interwencjach zlecili odholowanie samochodów na parkingi strzeżone. Obok wymienionych działań strażnicy zlecili odholowanie na parking strzeżony 6 wraków

informuje Straż Miejska. Co jeszcze robili strażnicy w tym okresie? Funkcjonariusze w 125 przypadkach interweniowali wobec zwierząt - najczęściej były to bezpańskie psy, koty wymagające pomocy człowieka oraz dziki, natomiast aż 211 zgłoszeń dotyczyło wysypisk odpadów komunalnych oraz spalania śmieci w przydomowych kotłowniach. Strażnicy Referatu Ekopatrol przeprowadzili 62 kontrole spalania. W 21 przypadkach ujawnili spalanie odpadów, w 2 przypadkach do palenia używano drewno o zbyt dużej wilgotności, a w jednym przypadku do palenia używano węgiel o zbyt niskiej kaloryczności (kaloryczność ustalono na podstawie przedstawionego certyfikatu jakości.

Wyjazd żołnierzy do Iraku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE