Plakat na drzwiach pojazdu MPK

i

Autor: fot. MPK/mat.pras. Plakat na drzwiach pojazdu MPK

Poznań: Plakaty z maksymalną liczbą pasażerów w pojazdach MPK!

2020-03-27 11:00

W autobusach i tramwajach zostały wywieszone informacje o tym, ile osób może maksymalnie przebywać w pojeździe. Ponadto przygotowane zostały specjalne komunikaty dźwiękowe.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w autobusach i tramwajach może przebywać określona liczba pasażerów. Tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. W każdym pojeździe wywieszono informację o tym, ilu pasażerów może się w tym samym czasie przemieszczać. Oprócz tego MPK przygotowało komunikat dźwiękowy, który będzie przypominał pasażerom o przestrzeganiu przepisów. Będzie się włączał w momencie przekroczenia maksymalnej liczby osób.

W miarę możliwości wzmacniana jest też komunikacja. Na linie zadysponowane zostały pojazdy o dużej pojemności. Pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań na bieżąco weryfikują – zarówno w terenie, jak i poprzez monitoring – sytuację na przystankach oraz w pojazdach transportu publicznego. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, ponownie uruchomiono tzw. rezerwy czynne – w godzinach porannego szczytu wzmocniono dodatkowymi kursami (w niektórych przypadkach na części trasy) linie tramwajowe 1, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 13 i 19 oraz autobusowe 146, 148, 151, 160, 164, 168, 169, 171, 173, 174, 177 oraz 322 

czytamy na stronie MPK. Ponadto specjalne zmiany zostaną wprowadzone przez Zarząd Transportu Miejskiego. Od poniedziałku będzie wzmocniona komunikacja miejska. Częstsze kursy będą wykonywane w godzinach szczytu. Powrócą też niektóre linie.

Tramwaje w godzinach szczytu, czyli pomiędzy godzinami 5.00 a 8.30 oraz 14.00 i 17.00 będą kursowały co 12 minut, natomiast w pozostałym okresie - co 20 minut (jednocześnie linia 14 zostanie przywrócona jako całodzienna, a miejsce linii 19 uruchamiana będzie – w szczytach komunikacyjnych – linia 15. Na liniach autobusowych będzie obowiązywał obecny układ linii, przy czym pojazdy linii 174 i 191 w godzinach szczytów komunikacyjnych będą kursować co około 12 minut.

MPK informuje, że rezerwa wciąż jest zachowana. Może zostać wprowadzona, jeśli będzie taka konieczność. Jednak kierowców wciąż może brakować z powodu kwarantanny i ryzyka zakażenia koronawirusem. 

ZOBACZ TAKŻE:

KoronawirusRaport: Poznań 26.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE