Prezydent Jaśkowiak ostro do wojewody

i

Autor: Radomil talk/wikipedia.com

Jaśkowiak rządowe zalecenia nazywa IDIOTYCZNYMI! Poszło o komunikację miejską!

2020-03-26 17:50

Jest odpowiedź prezydenta poznania Jacka Jaśkowiaka na list wojewody, w którym zwrócił się do władz miasta o przywrócenie codziennego rozkładu komunikacji miejskiej.

Prezydent Poznania zdecydowanie nie przebierał w słowach. Podczas dzisiejszej konferencji przeczytał list jaki wysłał w odpowiedzi na pismo wojewody. Czytamy w nim między innymi:

W obecnym stanie wyjątkowym w Polsce, którego rząd chcąc na siłę przeprowadzić wybory nie ma odwagi tak nazwać to pan ma szereg narzędzi by realizować dyspozycje władz RP.  Zwracam się do pana z prośbą o zabezpieczenie na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej w Poznaniu przez podległe panu służby: policję straż pożarną wojska ochrony terytorialnej, możliwości egzekwowania idiotycznych rządowych zaleceń będących dowodem na to, że władze RP nie wiedzą jak funkcjonuje transport publiczny bo z niego nie korzystają - mówił prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Jaśkowiak dodał, że codziennie na ulice poznania wyjeżdża łącznie 290 autobusów i 184 tramwaje a żeby dostosować się do wymogów rządu miasto musiałoby mieć tabor większy minimum o połowę.

Co więcej przy obecnej absencji prowadzących pojazdy na trasy nie wyjechałoby 59 autobusów i 32 tramwaje ze względu na brak możliwości zapewnienia obsługi wszystkich zaplanowanych w rozkładzie jazdy kursów. Jak widać rząd nie potrafi nawet dokonać prostych wyliczeń.

Prezydent odniósł się też do czasowego zlikwidowania strefy płatnego parkowania w centrum miast - ta sugestia jego zdaniem jest z kolei pozbawiona realnej korelacji z rzeczywistością.

ZOBACZ TAKŻE:

KoronawirusRaport: Poznań 26.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE