Poznań nagrodzony za przedsiębiorczość. Lepsza tylko Warszawa i Sopot

2020-12-12 10:57
Stolica Wielkopolski nagrodzona za rozwój przedsiębiorczości
Autor: Poznan.pl

Poznań znalazł się na podium rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003-2019, w kategorii Miasto na Prawach Powiatu.

Znamy wyniki tegorocznej edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Jego głównym celem jest wyłonienie oraz nagrodzenie najlepiej rozwijających się jednostek samorządowych w Polsce.

Ranking powstał w oparciu o 15 zmiennych wskaźników obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochronę środowiska. Materiałem źródłowym były niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Dzięki temu wyniki rankingu wiarygodnie i przekrojowo odzwierciedlają rozwój polskich samorządów i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Wielka ewakuacja we Włochach. Granaty w piwnicy bloku

W swojej kategorii Poznań zdobył 3. miejsce, za Warszawą i Sopotem, wyprzedzając takie miasta jak Kraków czy Gdynia.

- Cieszy nas fakt, że przedsiębiorczość mieszkańców naszego miasta została zauważona i doceniona. Poznanianki i poznaniacy są otwarci na nowe wyzwania, kreatywni, nie boją się podejmować ryzyka, jakim jest prowadzenie własnego biznesu. Wysoki poziom przedsiębiorczości zapewnia Poznaniowi rozwój gospodarczy oraz miejsca pracy, dzięki czemu możemy pochwalić się niską stopą bezrobocia - mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.

Od 17 lat liczba podmiotów gospodarczych działających w Poznaniu systematycznie wzrasta. W 2003 roku na 1000 mieszkańców stolicy Wielkopolski przypadały 152 przedsiębiorstwa, w 2018 r. - 208,  w 2019 r. - 216, a na koniec października tego roku - 221. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE