Poznań: Litr ropy za 9 zł, a LPG za 5 zł! „To chyba najdroższa stacja benzynowa w Europie”

2020-05-24 22:56 DR
Takie CENY PALIW mogły zaskoczyć kierowców...
Autor: Maciej Jarzembowski Takie CENY PALIW mogły zaskoczyć kierowców...

Taki widok kierowców musiał zaskoczyć, a niektórych z pewnością przerazić. Na jednej ze stacji benzynowych w Poznaniu tablica z cenami pokazywała stawki, w które trudno uwierzyć. Co się stało? Sprawdzamy na stronie internetowej ESKI Poznań.

W ostatnich tygodniach ceny paliw w Poznaniu i okolicach znacząco spadły. Na niektórych stacjach benzyna kosztowała nieco ponad 3 złote, a za litr gazu trzeba było zapłacić około 1,30 zł. Trzeba przyznać, że takie ceny nie zdarzają się zbyt często. Obecnie na najtańszych stacjach ceny paliw prezentują się następująco:

  • Pb95 - 3,66 zł / litr
  • Pb98 - 3,94 zł / litr
  • ON - 3,59 zł / litr
  • LPG - 1,55 / litr

To dane z 21.05.2020 ze stacji paliw Auchan Swadzim. Jednak jest w Poznaniu stacja, której widok wzbudził w kierowcach skrajne emocje.

Chodzi o stację w okolicach skrzyżowania Lechickiej z Umultowską. To właśnie tam kierowcy zobaczyli coś, co wprawiło ich w niepokój. Chodzi o tablicę z cenami. Te, które się na niej znalazły… naprawdę były kosmiczne!

  • Pb95 – 7,00 zł / litr
  • Pb98 – 6,00 zł / litr
  • ON – 9,00 zł / litr
  • LPG – 5,00 / litr

Wiele osób w internecie już teraz żartuje, że Poznań ma najdroższą stację benzynową w Europie. Nie trudno się jednak domyślić, że nie były to prawdziwe ceny. Tablica najprawdopodobniej się zepsuła, zresetowała lub nie miała połączenia z serwerem, dlatego pokazywała nieprawidłowe wartości. Kierowcy, którzy – mimo wszystko – postanowili zatankować tam samochód przy kasie z pewnością odetchnęli z ulgą. :)

Wewnętrzne granice kraju wciąż będa kontrolowane. Mówi rzeczniczka nadodrzańskiego oddziału straży granicznej - major Joanna Konieczniak.
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE