Poznań: Wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej powstanie droga rowerowa. Rozpoczęły się prace

2020-04-23 10:28
Remont wzdłuż ul. Grunwaldzkiej
Autor: UMP

Rozpoczęły się prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Początkowo roboty obejmą jej południową stronę, na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Grochowskiej.

Prace rozpoczęły się dzisiaj i dotyczą budowy drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Wzdłuż tej ulicy jadąc od ul. Jugosłowiańskiej do centrum zawężony jest fragment jezdni, a prędkość poruszania się ograniczona do 30 km/h. Ruch pieszy został przeniesiony z południowego na północny chodnik.

Nowy, liczący ok. 1,5 km, odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej połączy ul. Jugosłowiańską z rejonem ul. Słonecznej i Ostroroga, gdzie kończy się etap oddany do użytku jesienią ubiegłego roku. Inwestycja obejmuje również wykonanie połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego - podaje PIM.

Poznańskie Inwestycje Miejskie zakładają, że roboty budowlane zakończą się tu w trzecim kwartale tego roku, a nasadzenia na przełomie października i listopada.

Posłuchaj, gdzie znajdziesz jod, i jakie są konsekwencje jego niedoboru. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #9
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE