Grill

i

Autor: Free-Photos / Pixabay

Poznań. Gdzie można grilować?

2021-04-30 10:35

Mimo kiepskich prognoz pogodowych, zapewne wielu poznaniaków podczas majówki będzie chciało rozpalić grilla - przypominamy jak grillować zgodnie z prawem. Gdzie w Poznaniu są miejsca przeznaczone do grilowania? Przeczytaj o tym więcej na naszej stronie internetowej!

W Poznaniu mamy ponad 60 parków i zieleńców. Wszystkie te miejsca objęte są regulaminem i w żadnym z tych miejsc nie ma zgody na to, aby rozpalić grilla. Takim miejscem mogą być natomiast tereny nad Wartą. Jakiś czas temu miasto wyznaczyło tam strefy, w których można urządzić sobie piknik. W najbliższym czasie na terenach nad Wartą WGN ustawi specjalne kosze przeznaczone m.in do zużytych, jednorazowych grilli.

W obecnym stanie prawnym żaden przepis nie zabrania grillowania jako formy spędzania czasu wolnego. Strażnik nie może ukarać za samo grillowanie, ale za zadymianie, czy zakłócanie spokoju innym już tak. Dlatego za każdym razem musimy przestrzegać zasad związanych z bezpieczeństwem naszym i innych osób oraz zachować normy społeczne i przepisy p. pożarowe. 

Nie zakłócajmy spokoju i porządku publicznego innym osobom, bo może nam za to grozić mandat zgodnie z  art. 51 par 1 w wysokości od 100-500 zł.

Kolejna rzecz to sprzątanie po sobie. Jeśli możemy przynieść na biesiadę pełne siatki jedzenia, to tym bardziej możemy zabrać ze sobą śmieci i wrzucić je do kosza. Za zaśmiecanie grozi nam mandat od 50 - 500 zł art 145 KW. 

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]