Poznań, 500+: Ważne zmiany w programie! Co zrobić, by nie stracić świadczenia? [SZCZEGÓŁY]

2021-01-25 20:00
500+ zmiany
Autor: UMP 500+ zmiany

Rząd wprowadził nowe terminy i zasady składania wniosków o 500 plus. By w tym roku nie stracić prawa do świadczenia wychowawczego, należy ponownie złożyć dokumenty. Wnioski w formie elektronicznej będą przyjmowane już od 1 lutego. Przeczytaj więcej na naszej stronie internetowej.

Według nowych zasad prawo do 500 plus będzie ustalane na roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. W praktyce oznacza to, że kontynuacja wypłaty świadczenia wychowawczego od czerwca 2021 roku będzie wymagałą złożenie nowego wniosku. 

Dokumenty można składać drogą elektronicznej już od 1 lutego, a w formie tradycyjnej - osobiście lub za pośrednictwem poczty - od 1 kwietnia. W stolicy Wielkopolski wnioski do programu 500 plus przyjmuje Poznańskie Centrum Świadczeń.

Z uwagi na trwający w Polsce stan pandemii apeluję do Państwa, aby szczególnie w tym roku skorzystać z elektronicznej drogi składania wniosku, lub w przypadku braku takiej możliwości umówić wizytę w PCŚ na konkretny termin 

mówi Damian Napierała, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń. 

Masowe szczepienia seniorów na MTP!

500+: Jak składać wnioski? 

Wnioski w formie elektronicznej można składać za pomocą: portalu emp@tia, platformy ePUAP, platformy usług elektronicznych PUE ZUS, a także przez bankowość elektroniczną. 

Osoby, które zdecydują się na osobiste złożenie wniosku mogą zarezerwować termin wizyty pod nr telefonu 61 646 33 44 lub za pomocą formularza internetowego dostępnego pod adresem www.pcs.poznan.pl. 

Kiedy można spodziewać się wypłaty świadczeń? Przykładowo, 500 plus za wnioski złożone w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia zostanie wypłacone do 30 czerwca. 

500 plus: terminy składania wniosków i wypłat świadczeń w 2021 roku

  • Wniosek złożony od 1 lutego do 30 kwietnia - wypłata do 30 czerwca,
  • Wniosek złożony od 1 do 31  maja - wypłata do 31 lipca,
  • Wniosek złożony od 1 do 30 czerwca - wypłata do 31 sierpnia, 
  • Wniosek złożony od 1 do 31 lipca - wypłata do 30 września, 
  • Wniosek złożony od 1 do 31 sierpnia - wypłata do 31 października. 

Poznańskie Centrum Świadczeń spodziewa się, że o świadczenie wychowawcze zostanie złożonych ok. 65 tysięcy wniosków. Obecnie w Poznaniu 500 plus jest wypłacane miesięcznie na ok. 90 tysięcy dzieci miesięcznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE