Czy studenci tęsknią za zajęciami na uczelni? Opinie o trybie zdalnym nauczania

2021-01-23 13:00
Zagraniczni studenci UMCS pomogą podszkolić uczniom język angielski
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/jagritparajuli99

Projekty, zaliczenia, egzaminy to dla wielu studentów zarwane noce i litry wypitej kawy. ​Styczeń i luty nie są dla nich łatwym czasem. Jednak jak wygląda ten czas w dobie pandemii, gdy zdecydowana większość zajęć odbywała się zdalnie? Jakie są odczucia studentów?

Na pewno plusem sesji zdalnej jest to, że nie trzeba się ruszać z domu. Raczej wolałbym zwyczajnie spędzić ten czas na uczelni. Jednak nauczanie zdalne a nauczanie na miejscu różnią się od siebie bardzo i jest tu pewnie spora różnica wiedzy, jaką mogliśmy zdobyć. 

Jednak cenię sobie kontakt z prowadzącym i bardzo dużo wynosiłam z wykładów czy też z ćwiczeń, po prostu słuchając prowadzącego podczas nauczania klasycznego. W domu dużo trudniej jest mi się skupić.

Myślę, że same zajęcia zdalne są dobrą formułą jeżeli chodzi o to, żeby dalej gdzieś ulepszać metody nauczania, a nie stanąć w rozwoju poprzez pandemię. Nie jest to jednak coś, na coś umawialiśmy się idąc na te studia.

Trudno powiedzieć czy wolę nauczanie zdalne czy stacjonarne. Na pewno ogromnym plusem jest oszczędność czasu na dojazdach, bo nie muszę wstawać o piątej, by zdążyć na zajęcia o ósmej. Wystarczy, że wstanę nawet o ósmej.

Mówili Mikołaj, Julia, Jakub i Marta z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE