Policyjny dron w akcji. Kilkanaście wykroczeń w ciągu kilku godzin

2022-09-29 16:08
policja
Autor: pixabay

Kierowcy w Poznaniu wciąż zapominają o ustępowaniu pieszym. Zgodnie z nowymi przepisami, osoba wchodząca na przejście ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju. Czy poznaniacy się do tego stosują? Zbadał to policyjny dron.

Kilkanaście wykroczeń w ciągu kilku godzin. Tyle zaobserwował policyjny dron, który patrolował okolicę ulicy Kościelnej na Jeżycach. Okazuje się, że kierowcy wciąż mają problem z ustępowania pieszym pierwszeństwa na przejściach. A zgodnie z nowymi przepisami - to obowiązek.

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

- Działania takie, jak zostały przeprowadzone na poznańskich ulicach, z użyciem drona, mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. Są prowadzone systematycznie i będą kontynuowane.

Mówi Marta Mróz z poznańskiej komendy.

Policjanci chętnie korzystają z drona, ponieważ pozwala on zarejestrować prawdziwe zachowania kierowców. Ci często dopiero widząc oznakowany radiowóz, zmniejszają prędkość, zapinają pasy czy odkładają telefon.

- Działania z wykorzystaniem drona najczęściej prowadzone są przez dwa patrole. Jeden obsługuje urządzenie, a drugi znajduje się niedaleko, najczęściej kilkaset metrów dalej i dokonuje później kontroli.

Trzeba pamiętać, że w starciu z samochodem szanse pieszego są znacznie mniejsze. Nie chroni go karoseria, pasy bezpieczeństwa czy poduszka powietrzna. Dlatego trzeba przestrzegać przepisów zawsze. Poza tym, jeśli w powietrzu czai się policyjny dron, łamanie ich może was słono kosztować, bo nawet kilka tysięcy złotych.

After: jak dobrze znasz serię filmów o Tessie i Hardinie? QUIZ

Pytanie 1 z 8
Jak miał na imię pierwszy chłopak Tessy?
After: jak dobrze znasz serię filmów o Tessie i Hardinie? QUIZ
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE