policja

i

Autor: pixabay

Policyjny dron w akcji. Kilkanaście wykroczeń w ciągu kilku godzin

2022-09-29 16:08

Kierowcy w Poznaniu wciąż zapominają o ustępowaniu pieszym. Zgodnie z nowymi przepisami, osoba wchodząca na przejście ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju. Czy poznaniacy się do tego stosują? Zbadał to policyjny dron.

Kilkanaście wykroczeń w ciągu kilku godzin. Tyle zaobserwował policyjny dron, który patrolował okolicę ulicy Kościelnej na Jeżycach. Okazuje się, że kierowcy wciąż mają problem z ustępowania pieszym pierwszeństwa na przejściach. A zgodnie z nowymi przepisami - to obowiązek.

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

- Działania takie, jak zostały przeprowadzone na poznańskich ulicach, z użyciem drona, mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. Są prowadzone systematycznie i będą kontynuowane.

- Działania z wykorzystaniem drona najczęściej prowadzone są przez dwa patrole. Jeden obsługuje urządzenie, a drugi znajduje się niedaleko, najczęściej kilkaset metrów dalej i dokonuje później kontroli.

After: jak dobrze znasz serię filmów o Tessie i Hardinie? QUIZ

Pytanie 1 z 8
Jak miał na imię pierwszy chłopak Tessy?
After: jak dobrze znasz serię filmów o Tessie i Hardinie? QUIZ

Mówi Marta Mróz z poznańskiej komendy.

Policjanci chętnie korzystają z drona, ponieważ pozwala on zarejestrować prawdziwe zachowania kierowców. Ci często dopiero widząc oznakowany radiowóz, zmniejszają prędkość, zapinają pasy czy odkładają telefon.

Trzeba pamiętać, że w starciu z samochodem szanse pieszego są znacznie mniejsze. Nie chroni go karoseria, pasy bezpieczeństwa czy poduszka powietrzna. Dlatego trzeba przestrzegać przepisów zawsze. Poza tym, jeśli w powietrzu czai się policyjny dron, łamanie ich może was słono kosztować, bo nawet kilka tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE