Funkcjonariusze i ich psy policyjne nagrodzone

i

Autor: Bartek Łojewski Funkcjonariusze i ich psy policyjne nagrodzone

Policja

Policjanci z psimi partnerami nagrodzeni

2023-09-26 15:47

Najlepsze policyjne psy z Wielkopolski wraz ze swoimi opiekunami zostali nagrodzeni po XX Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji. Reprezentacja Wielkopolski zajęła w nich 10-te miejsce.

Policjanci na czterech łapach

Wielkopolscy policjanci zajęli 10 miejsce na ogólnopolskich mistrzostwach kynologicznych policji. Funkcjonariusze i ich czworonożni partnerzy zostali nagrodzeni przez Marszałka Województwa.

Bezkonkurencyjny w Wielkopolsce okazał się aspirant Patryk Paraszczuk z komendy miejskiej w Kaliszu wraz z psem Basterem. Współpraca między funkcjonariuszem a owczarkiem trwa od roku. W tym czasie trzeba było przygotować się do zawodów:

- Pieski miały tam wysoko zawieszoną poprzeczkę. Od tropienia, które były punktowe jednego dnia, przez posłuszeństwo i pokonywanie przeszkód. Dwa dni poświęcone na obronę, czyli przeszukanie terenu w pojazdach za osobą ukrywającą się i pościg, za osobą, które chce zrobić komuś krzywdę. Patrolujemy parki i miejsca, gdzie trudno dostać się samochodem. Jest psem patrolowo-tropiącym, więc tez jest wykorzystywany do tropienia za osobami zaginionymi lub też za osobami , które popełniły przestępstwa. Jest też wykorzystywany do zabezpieczenia imprez masowych -  powiedział aspirant Patryk Paraszczuk z komendy miejskiej w Kaliszu.

Szkolenie psów policyjnych może potrwać nawet 8 miesięcy.

- Przewodnik ma godzinę dla siebie codziennie plus jeden dzień szkoleniowy w tygodniu, jest to o tyle istotne, że pies bez szkolenia z partnerem, bez zgrania, bez kształcenia może zacząć się cofać, a na tym nam nie zależy - dodał młodszy inspektor Maciej Purol z Komendy Wojewódzkiej

W Poznaniu policjanci mają również do dyspozycji jedenaście koni, które pomagają przy zabezpieczaniu imprez masowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE