Pasażerom na Jeżycach będzie wygodniej!

2020-01-30 15:10
ZTM Poznań
Autor: ZTM Poznań

Zarząd Transportu Miejskiego pracuje nad projektem przystanków wiedeńskich, które w przyszłym roku powstaną na rynku Jeżyckim.

Przystanki wiedeńskie to platformy, które są zrównane z progiem wejściowym do tramwaju. Dzięki temu wsiadanie jest dużo prostsze. To m.in. udogodnienie dla osób starszych.

- W tym miejscu ewidentnie brakuje takich przystanków. Problem z wsiadaniem mają nie tylko osby starsze czy niepełnosprawne, ale też młodzi mieszkańcy miasta- mówi Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Przystanki wiedeńskie działają m.in. na ulicy Gwarnej i Strzeleckiej. Kiedy nie ma na nich tramwaju, przejeżdżają po nich samochody.

- Oczekując na przyjazd tramwaju należy przebywać na chodniku, za linią rozgraniczającą teren przystanku i rampy stanowiącej część jezdni. Nie wolno wchodzić na jezdnię, którą jeżdżą samochody - można to zrobić dopiero wtedy, gdy na przystanek wjedzie pojazd komunikacji miejskiej. Kiedy tramwaj znajduje się na przystanku kierowcy mają zakaz wjazdu na wzniesienie - muszą poczekać na odjazd pojazdu komunikacji miejskiej- dodaje Trzebiatowski.

Budowa przystanków wiedeńskich jest planowana również na Wildzie. Na Wierzbięcicach oraz ulicy 28 Czerwca 1956r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE