Pasażerom na Jeżycach będzie wygodniej!

2020-01-30 15:10 Maciej Melcer
ZTM Poznań
Autor: ZTM Poznań

Zarząd Transportu Miejskiego pracuje nad projektem przystanków wiedeńskich, które w przyszłym roku powstaną na rynku Jeżyckim.

Przystanki wiedeńskie to platformy, które są zrównane z progiem wejściowym do tramwaju. Dzięki temu wsiadanie jest dużo prostsze. To m.in. udogodnienie dla osób starszych.

- W tym miejscu ewidentnie brakuje takich przystanków. Problem z wsiadaniem mają nie tylko osby starsze czy niepełnosprawne, ale też młodzi mieszkańcy miasta- mówi Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Przystanki wiedeńskie działają m.in. na ulicy Gwarnej i Strzeleckiej. Kiedy nie ma na nich tramwaju, przejeżdżają po nich samochody.

- Oczekując na przyjazd tramwaju należy przebywać na chodniku, za linią rozgraniczającą teren przystanku i rampy stanowiącej część jezdni. Nie wolno wchodzić na jezdnię, którą jeżdżą samochody - można to zrobić dopiero wtedy, gdy na przystanek wjedzie pojazd komunikacji miejskiej. Kiedy tramwaj znajduje się na przystanku kierowcy mają zakaz wjazdu na wzniesienie - muszą poczekać na odjazd pojazdu komunikacji miejskiej- dodaje Trzebiatowski.

Budowa przystanków wiedeńskich jest planowana również na Wildzie. Na Wierzbięcicach oraz ulicy 28 Czerwca 1956r.