Edukacja

Oto najlepsze szkolne uwagi! Nauczyciele naprawdę je napisali!

2024-04-20 13:40

W szkolnych dziennikach roi się od uwag, które nauczyciele wypisują uczniom. Chociaż dzisiaj zazwyczaj są one już wypisywane w szkole systemy, kiedyś były one wpisywane w specjalne zeszyty. Specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie najlepsze szkolne uwagi w jedno miejsce. Zapraszamy do naszej galerii!

Dzienniczek ucznia to dokument obowiązujący w szkole podstawowej, gimnazjum i szkołach średnich, w którym uczeń bądź nauczyciel umieszcza wyniki nauczania (oceny, uwagi, pochwały). Jest swoistym odpowiednikiem indeksu na uczelniach wyższych, lecz nie posiada mocy prawnej (poza szkołą).

Obecnie dzienniczki ucznia przybierają głównie formy elektroniczne. Niegdyś jednak, każdy z uczniów posiadał mały "dzienniczek" w którym zapisywało się nie tylko oceny, ale także pochwały czy uwagi. Te drugie bywały czasami naprawdę zabawne. Nie uwierzysz jakie uwagi potrafili wpisywać nauczyciele do szkolnych dzienniczków! Sprawdźcie to w naszej galerii!

W dzienniczku ucznia najczęściej można znaleźć: informacje dotyczące klasowych wydarzeń, uwagi dotyczące ucznia, informację o ocenach. Jednak sami przyznacie, iż niektóre uwagi zasługują na... naszą uwagę!