Przymrozki wiosną

i

Autor: Canva Pro / Ihar Leichonak

Pogoda

Ostrzeżenie IMGW dla Wielkopolski. Będziecie rano bardzo zaskoczeni!

Początek kwietnia przywitał nas wyjątkowo wysokimi, jak na tę porę roku temperaturami. Gdzieniegdzie termometry wskazywały blisko 30 stopni w cieniu. Mieliśmy już także pierwsze, wiosenne, gwałtowne burze. Teraz jednak pogoda zmieniła swój kierunek. Dla całej Wielkopolski IMGW wydało ostrzeżenia przed... przymrozkami.

Zmiana pogody w Wielkopolsce!

Wszyscy Ci, którzy myśleli, że tak szybki powiew lata, bo już w kwietniu zwiastuje taką pogodę na długie miesiące niestety się mylili. Do Polski zaczęły napływać zimne masy powietrza powodujące w niektórych regionach kraju opady śniegu. W Wielkopolsce czeka nas inne, jakże zimowe zjawisko.

Ostrzeżenie IMGW dla Wielkopolski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami na terenie całej Wielkopolski. Obowiązywać ono ma od środy, 17 kwietnia od godziny 23:00 do czwartku, 18 kwietnia do godziny 8:00. Jak zaznacza IMGW, może ono zostać przedłużone na kolejne noce.

Jak zimno będzie w najbliższych nocach?

W nocy z środy na czwartek (17/18 kwietnia) temperatura w Wielkopolsce do około -1 stopnia, przy gruncie nawet do -3. Podobnie może być w nocy z czwartku na piątek. Apogeum przymrozków póki co prognozowane jest od soboty, 20 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia. Wtedy temperatura może przy gruncie spaść nawet do -4 stopni.

Zobaczcie zdjęcia zimowego Poznania

Zima wróciła do Zakopanego