Ogród deszczowy w Lesznie już gotowy

i

Autor: hak, Radio Eska

Ekologia

Ogrodowy podzielnik zacznie działać w Poznaniu

2024-04-22 13:40

To miejsce, które pomoże mieszkańcom w pracach nad swoim zielonym zakątkiem. Bezpłatnie będzie można skorzystać z narzędzi i pomocy ogrodniczych, które nie przydały się już innym.

Darmowa pomoc w ogródkach

Poznaniacy masowo ruszyli do przydomowych ogrodów zadbać o kondycję swoich roślin. Jednak zamiast kupować nowego sprzętu zakład zagospodarowania odpadów przygotował dla mieszkańców ciekawą alternatywę

- Mieszkańcy Poznania mogą przywieźć na gratowiska niepotrzebne rośliny czy sprzęt ogrodowy takie jak grabie, łopatki czy konewki, a inne osoby mogą bezpłatnie te rzeczy zabrać i nadać im je drugie życie - mówi Kaja Mietlicka z ZZO i dodaje, że dzięki akcji może zmniejszyć się ilość odpadów oraz obciążenie środowiska naturalnego.

Akcja odbywać się będzie na dwóch poznańskich gratowiskach: na Dębcu i na Wrzesińskiej. Poznaniacy swoje narzędzia mogą przynosić do 22-go maja.

Zakład Zagospodarowania Odpadów przygotował również sadzonki drzew w ramach akcji Miły Gest. Do rąk mieszkańców trafią klony, modrzewie, czy jarzęby:

- Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w tej akcji i przywieźli na gratowisko takie odpady jak meble, opony, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, puszki po farbach, a także inne odpady problemowe i niebezpieczne, a następnie sadzili otrzymane drzewka w swoich ogrodach, podwórkach  czy na balkonach - dodaje Mietlicka.

Akcja odbędzie się w najbliższy czwartek czwartek od 8-ej do 16-nastej, lub do wyczerpania zapasów na każdym z trzech Gratowisk. Na mieszkańców będzie czekało po około 200 drzewek.