Od przyszłego tygodnia zmiany na ulicy Grunwaldzkiej, Ziętary i Marcelińskiej!

2021-04-24 16:02
SPP Łazarz. Zmiany na ulicy Grunwaldzkiej, Ziętary i Marcelińskiej
Autor: FB/Zarząd Dróg Miejskich

W pierwszej połowie tygodnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na trzech ulicach Łazarza, która jest zgodna z projektem SPP.

W poniedziałek pojawi się nowe oznakowanie na ulicach Grunwaldzkiej i Ziętary. Prace na pierwszej będą prowadzone od ulicy Szylinga do Wojskowej. We wtorek oznakowanie zobaczymy na ulicy Marcelińskiej pomiędzy Polną i Ziętary.

Główna organizacja ruchu na ulicy Grunwaldzkiej nie zostanie zmieniona, to znaczy pozostaną te same kierunki ruchu, układ pasów i relacje na skrzyżowaniach. Od skrzyżowania z ul. Szylinga do wysokości ul. Grunwaldzkiej 17 oraz od ul. Ziętary do wjazdu na teren osiedla przy ul. Grunwaldzkiej 29 będzie możliwe tylko parkowanie równoległe. W kierunku ul. Wojskowej wyznaczone będą ukośne miejsca postojowe, a nie zaparkujemy na odcinku od tej ostatniej ulicy do ronda Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Odcinek od wjazdu na teren jednostki wojskowej przy ul. Marcelińskiej 15 w stronę ulicy Ziętary będzie jednokierunkowy. Tam też zostaną wyznaczone równoległe miejsca postojowe i zostanie tam wprowadzone ograniczenie prędkości do 30/h.

Prace na ul. Grunwaldzkiej i Ziętary ruszą 26 kwietnia, a na ul. Marcelińskiej 27 kwietnia i powinny potrwać po jednym dniu. Będzie to jednak uzależnione od korzystnych warunków atmosferycznych. Podczas prac na ul. Grunwaldzkiej, Ziętary i Marcelińskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Pobór opłat za parkowanie na wskazanych wyżej ulicach zostanie uruchomiony dopiero po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na całym obszarze objętym etapami 4 i 5 wdrażania SPP na Łazarzu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

W orientarium trwa sadzenie roślin! Będzie można poczuc się jak w dżungli!
M jak mama: Co powinno umieć 5-letnie dziecko?
Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE