Od poniedziałku kolejny etap remontu na węźle autostradowym Września

2021-09-20 7:52
autostrada A2
Autor: Wikipedia Autostrada A2 w woj. wielkopolskim

W poniedziałek, 20 września, rozpocznie się kolejny etap modernizacji nawierzchni na A2, na węźle autostradowym Września (woj. wielkopolskie). W związku z pracami zostaną wprowadzone objazdy.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkopolska Anna Ciamciak, kolejny etap prac remontowych obejmuje wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni na łącznicach zjazdowych z autostrady A2 na węźle Września (ok. 209 km A2) zarówno dla kierowców podróżujących z kierunku Warszawy do Wrześni, jak i z kierunku Świecka do Wrześni.

Ciamciak podała, że w związku z wyłączeniem łącznic z użytkowania na czas remontu, dla kierowców zostały wytyczone objazdy: dla pojazdów jadących autostradą A2 od strony Warszawy i chcących zjechać do Wrześni będzie poprowadzony objazd przez węzeł Słupca. „Dalej drogą wojewódzką DW466 do Słupcy. Następnie w Słupcy skręt w lewo w DK92 w stronę Wrześni i dalej dojazd do węzła Września autostrady A2” – poinformowała.

Dodała, że „dla pojazdów jadących autostradą A2 od strony Świecka i chcących zjechać do Wrześni będzie poprowadzony objazd przez węzeł Poznań Wschód. Dalej drogą ekspresową S5 do węzła Kostrzyn. Następnie na węźle Kostrzyn skręt w prawo w DK92 w stronę Wrześni i dalej dojazd do węzła Września autostrady A2”.

Ciamciak wskazała, że modernizacja nawierzchni na łącznicach zjazdowych z autostrady A2 na węźle Września planowana jest na okres od 20 do 28 września. Zaznaczyła jednak, że na termin realizacji mogą wpłynąć warunki atmosferyczne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE