Od 24 stycznia zajęcia na UAM wyłącznie w trybie zdalnym!

2022-01-21 8:15
UAM Poznań
Autor: UAM Poznań UAM Poznań

Od 24 stycznia zajęcia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbywać się będą wyłącznie w trybie zdalnym – zdecydowała w czwartek rektor uczelni prof. Bogumiła Kaniewska. Decyzja wiąże się ze wzrostem liczby zakażeń w kraju.

Zajęcia w trybie stacjonarnym przywrócono na UAM 10 stycznia.

Prof. Bogumiła Kaniewska zdecydowała, że w okresie od 24 stycznia do 23 lutego kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia, jednolitych studiach magisterskich, studiach doktoranckich i w szkole doktorskiej odbywać się będzie wyłącznie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie studiów albo w programie kształcenia.

W zarządzeniu podkreślono, że kształcenie na odległość prowadzi się zgodnie z obowiązującym planem studiów w sposób umożliwiający synchroniczną interakcję między studentami a nauczycielem akademickim lub innymi osobami prowadzącymi kształcenie.

Na początku roku rektor informowała, że poziom zaszczepienia wynosi na UAM w przybliżeniu: 93 proc. pracowników, 90 proc. doktorantów i 82 proc. studentów.

Resort zdrowia poinformował w czwartek, że ostatniej doby w Wielkopolsce stwierdzono 2396 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 28 osób z COVID-19.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE