Nowy sprzęt dla policjantów działających na rzekach i jeziorach!

2020-01-30 13:56
Wielkopolska Policja
Autor: Facebook - Wielkopolska Policja

Komisariat wodny, który mieści się obok osiedla Piastowskiego nad Wartą, został wyposażony w nowy samochód terenowy i łódź motorową. Do czego będą wykorzystywane?

To kolejna łódź i auto terenowe na wyposażeniu policjantów z komisariatu wodnego. Mają oni także do dyspozycji quady i skutery wodne. Wszystko po to, aby docierać w trudno dostępne miejsca. Swoje akcje prowadzą głównie na Warcie, a także na jeziorach.

- Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji są wspaniałymi fachowcami i z całą pewnością jak najlepiej wykorzystają możliwości nowego wyposażenia. Jestem przekonany, że sprzęt przyczyni się do zwiększenia ich efektywności i skuteczności podczas pełnienia codziennej służby - mówił insp. Piotr Mąka, komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Dzięki łodziom policjanci mogą prowadzić m.in. akcje ratunkowe.

- Bardzo zależy nam, żeby policjantki i policjanci dysponowali jak najlepszym sprzętem. Szczególnie funkcjonariusze Komisariatu Wodnego Policji, których praca jest niezwykle istotna, w kontekście coraz większej popularności terenów nadwarciańskich. Od lat otwieramy je dla mieszkańców, ale wiąże się to też z większą odpowiedzialnością. Jestem przekonany, że nowy sprzęt pomoże funkcjonariuszom jeszcze lepiej zadbać o zdrowie i życie osób spędzających czas nad rzeką - mówi Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania.

Dodajmy, że nowa łódź i samochód kosztowały 260 tysięcy złotych. Poznańska policja i miasto zapłaciły za nie po połowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE