Niedługo za bilety kupione w autobusie i tramwaju zapłacimy kartą.

2023-01-11 13:57
Terminal do sprzedaży biletów
Autor: Michalina Maciaszek

Długo zapowiadane terminale do płatności kartą za bilety już niedługo pojawią się w pojazdach komunikacji miejskiej w Poznaniu.

Już niedługo w poznańskich autobusach i tramwajach pojawią się terminale, dzięki którym zapłacimy za bilet kartą.

Zakładamy, że cały system będzie zamontowany i uruchomiony na wszystkich liniach w pierwszym kwartale bieżącego roku, czyli do końca marca wszędzie już to powinno działać. Jeżeli uda się wcześniej, to będziemy o tym informować. -Powiedział nam Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Pierwsze terminale w poznańskiej komunikacji miejskiej miały pojawić się w sierpniu zeszłego roku, jednak termin uruchomienia systemu był wielokrotnie przekładany.

Wynikało to niezależnych zarówno od Zarządu Transportu Miejskiego, jak i od operatora przyczyn. Tak naprawdę one wynikały z pandemii COVID, która bardzo mocno zaburzyła dostawy mikroprocesorów, które są sercem terminali.

Wcześniej system został uruchomiony w części autobusów podmiejskich. Od listopada kartą można zapłacić w autobusach kursujących po Luboniu, Rokietnicy i Komornikach.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE