Nie dajcie się oszukać rzekomym amerykańskim żołnierzom - apeluje wielkopolska policja.

2021-05-17 19:30 A.N
Amerykański żołnierz
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Oszustw na tak zwaną legendę było już wiele: na wnuczka, ​na policjanta, na pracownika poczty lub wodociągów. Tym razem ofiarami są kobiety.

Najczęściej byli to mężczyźni, którzy poznawali kobiety na portalach randkowych, bądź też na aplikacjach służących do zawierania znajomości.

Mówi Andrzej Borowiak z Wielkopolskiej Policji. Najczęściej wymówką jest zakup biletu lotniczego do Polski lub drogie leczenie.

W jednym przypadku taki mężczyzna prosił o pożyczkę na pogrzeb córki, w innej sytuacji mężczyzna zaproponował poznanej kobiecie zainwestowanie kobiecie pieniędzy w Bitcoiny, okazało się, że oczywiście ta Pani przelała znaczną sumę pieniędzy na jego konto.

Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia dla seniorów przed próbami oszust metodami „na wnuczka, policjanta czy pracownika opieki społecznej”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować Policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Hasło ​przewodnie to #IDĘ! na przeboje restauracji! Za chwilę rusza Restaurant Week!
Eska ROCK: Wywiad z Arturem Gadowskim (IRA)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE