Katarzyna Bosacka przerwya milczenie.  Schudłam 14 kilo w niecałe 3 miesiące

i

Autor: Instagram @katarzynabosacka

Handel

Napój o smaku pomarańczy, a w składzie... zupełnie inne owoce. Katarzyna Bosacka alarmuje

2024-02-23 12:07

Katarzyna Bosacka w swoich programach informuje widzów o jakościowych produktach, ale też ostrzega przed nieuczciwymi zabiegami producentów. Niedawno ponownie alarmowała swoich odbiorców, jednak tym razem za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie również jest bardzo aktywna. Bosacka zwróciła uwagę na napój z nasionami chia o smaku "pomarańczy".

Katarzyna Bosacka alarmuje: "Czytajcie etykiety!"

Katarzyna Bosacka regularnie w mediach społecznościowych analizuje składy poszczególnych produktów spożywczych. Kilka dni temu dodała nowy post, którego głównym "bohaterem" stał się napój z nasionami chia o smaku pomarańczy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w składzie produktu było najwięcej... soku jabłkowego!

Zerknijcie na etykietę - prosi Bosacka, a następnie informuje o składzie napoju: pierwsze miejsce zajmuje woda, drugie należy do soku jabłkowego z zagęszczonego soku jabłkowego (42%), soku pomarańczowego, zaledwie 1,5% (do tego naturalny aromat pomarańczy w zatrważającej ilości 0,1%) a na opakowaniu piękny obrazek pomarańczy, wspomnianych nasion chia zaledwie 0,6%, 2 regulatory kwasowości, stabilizator guma gellan - czytamy w poście dziennikarki.

Sami przyznacie, że sok o nazwie pomarańczowy, który w składzie zawiera sok z innych owoców, to bardzo dziwny zabieg producentów. Katarzyna Bosacka wyjaśnia, dlaczego firmy stosują taki "chwyt" marketingowy. 

Dodanie do jakiegoś produktu takiego składnika jak chia, spirulina, chlorella podbija jego cenę no i wydaje nam się, że na pewno będzie bardzo zdrowy. Nie zawsze tak jest - podsumowuje autora postu. 

Co jest zdrowe? Katarzyna Bosacka