Napad na kantor w Chodzieży. Łup sprawcy odebrał przechodzień!

i

Autor: policja.gov.pl Napad na kantor w Chodzieży. Łup sprawcy odebrał przechodzień!

na sygnale

Napad na kantor w Chodzieży. Łup sprawcy odebrał przechodzień!

2024-04-18 8:17

Chwile grozy w Chodzieży (woj. wielkopolskie). Doszło tam do napadu na kantor. Sprawca z użyciem noża sterroryzował pracownicę lokalu, zabrał pieniądze i uciekł. Policja prowadzi poszukiwania mężczyzny.

Napad na kantor w Chodzieży. Sprawca uciekł

Do zdarzenia doszło w środę (17 kwietnia) około godz. 14:00 w jednym z kantorów, który znajduje się na rynku w Chodzieży. Nadkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji przekazał PAP, że do lokalu wszedł mężczyzna, który grożąc nożem kasjerce zażądał od niej wydania pieniędzy. - Kobieta oddała gotówkę, a gdy napastnik wyszedł, wybiegła za nim i zaalarmowała przechodniów - powiedział.

Jak dodał, jeden z przechodniów ruszył w pościg za sprawcą, dogonił go i odebrał mu pieniądze - około 12 tys. zł. - Mężczyźnie nie udało się jednak zatrzymać tego sprawcy. Obecnie cały czas prowadzimy jego poszukiwania - zaznaczył Święcichowski.

Dopytywany zaprzeczył, by w związku z napadem ktokolwiek został ranny. Dodał, że w poszukiwaniach napastnika funkcjonariuszy z Chodzieży wspierają policjanci z Piły.

Napad na kantor w Olsztynie. Sprawca zatrzymany