Na ulicy Podolskiej w Poznaniu bezpieczniej i bardziej zielono. Zakończył się remont

2022-12-02 11:19
Chodnik przy ulicy Podolskiej w Poznaniu
Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu/Facebook Wyremontowany chodnik przy ul. Podolskiej w Poznaniu

Chodnik na ulicy Podolskiej w Poznaniu ukończony. Zarząd Dróg Miejskich dokonał odbioru technicznego terenu. Prace były prowadzone od ulicy Wołyńskiej, w stronę ulicy Śląskiej.

Zakończył się remont chodnika

Stary chodnik był zniszczony i popękany, wymagał generalnego remontu i tak też się stało. Teraz jego wygląd jest zgodny z resztą jeżyckich chodników. Jest to kostka o powierzchni 400 cm2 (20x20 cm), a po bokach wyłożona została kostka typu "czapka biskupa" z grafitową posypką. Wjazdy do posesji zostały także wyremontowane.

Ma być więcej zieleni

Między chodnikiem, a jezdnią zostawiono miejsce, w którym wiosną pojawią się rośliny. W tym, obsypanym piaskiem terenie postawiono także drewniane słupki tak, by zapobiegać parkowaniu samochodów w tej części, zarówno, by nie niszczyć zieleni, terenu, jak i nie tarasować chodnika pieszym.

Koniec robót na ulicy Podolskiej

Prace zostały zakończone, oraz odebrane przez ZDM. Projekt, oraz wykonanie go zostały sfinansowane ze środków własnych będących w dyspozycji Rady Osiedla Sołacz i były jej inicjatywą. Koszt inwestycji opiewa na kwotę ponad 310 tysięcy złotych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE