Pojazdy Muzeum Motoryzacji

i

Autor: Muzeum Motoryzacji Pojazdy Muzeum Motoryzacji

Na MTP powstało Muzeum Motoryzacji! Co się w nim znajduje? Kiedy otwarcie?

2021-01-13 20:00

Ponad 100 zabytkowych pojazdów stanęło na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kiedy będzie można zwiedzać wystawę?

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstało Muzeum Motoryzacji. W pawilonie 2 stanęły pojazdy ze zbiorów działaczy Automobilklubu Wielkopolska.

Muzeum Motoryzacji to wyjątkowa inicjatywa łącząca edukacyjny charakter związany z działalnością muzeów oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych. Zapraszamy więc zarówno pasjonatów motoryzacji i historii, jak również rodziny z dziećmi do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca

mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych:

zaczynając od początku masowej motoryzacji z linią produkcyjną Henry’ego Ford’a poprzez amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelman’s Roadster aż po inne wyjątkowe pojazdy z całego świata.

Na stoisku Włoch wśród prezentowanych egzemplarzy będzie można obejrzeć pięknie zachowanego Fiata 118H/1500 Cabriolet z 1966 roku oraz perełkę w postaci Fiata 514 z 1929 roku a także dobrze znane motorowery – Vespy. Francja oczaruje zwiedzających m.in. pięknem Renault NN Torpedo z 1925 roku, ale przede wszystkim najstarszym eksponatem na całej wystawie – rowerem Clement Safety prosto z XIX-wiecznego Paryża z 1888 roku oraz innymi, nieco młodszymi, pojazdami.

Pozostałe strefy dotyczą pojazdów z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski. Muzeum zostanie otwarte, gdy tylko zostaną zniesione ograniczenia dotyczące działalności instytucji kulturalnych.

Podsumowanie roku 2020!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE