Strzeszyn: ŁABĘDŹ spaceruje po ruchliwych ulicach! Kierowcy, UWAŻAJCIE! [ZDJĘCIA]

2021-01-13 14:45 DR
Łabędź GWIAZDĄ Strzeszyna! Kierowcy, uważajcie na ptaka-podróżnika!
Autor: FB / Wojciech i Agnieszka Łabędź GWIAZDĄ Strzeszyna! Kierowcy, uważajcie na ptaka-podróżnika!

Tak się zostaje gwiazdą internetu! Na lokalnych grupach na Facebooku pojawiło się mnóstwo zdjęć łabędzia, który bez żadnego skrępowania przemierza ulice Strzeszyna. Z jednej strony to zabawne, ale z drugiej niebezpieczne dla kierowców, stąd apel o uwagę! Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Nie trudno odnieść się wrażeniu, że Poznań ma szczęście do nietypowych sytuacji związanych ze zwierzętami. Od jakiegoś czasu mówi się o bocianie, który nie wyleciał ze stolicy Wielkopolski na zimę, dzięki czemu często można spotkać go w okolicach poznańskiej Śródki. Ptak na tyle zaprzyjaźnił się z ludźmi, że gdy jest głodny potrafi zapukać dziobem do drzwi okolicznych domów. Tak przynajmniej jakiś czas temu twierdzili strażnicy miejscy. Pod uwagę nie bierzemy już dzików czy saren, których spotkanie w Poznaniu już nikogo nie powinno dziwić. Jednak łabędź spacerujący ulicami Poznania to naprawdę rzadki widok… 

Ośnieżona Zielona Góra

Na lokalnych grupach na Facebooku pojawiło się mnóstwo zdjęć łabędzia, który bez żadnego skrępowania przemierza ulice Strzeszyna. Widziany był on między innymi na Biskupińskiej, czyli na drodze, którą jeździ sporo samochodów. Stąd apel do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w tych okolicach. Jest też apel do rowerzystów. Dlaczego? Łabędź widziany był bowiem również na popularnej trasie prowadzącej ze Strzeszynka nad Rusałkę. 

Nie dość, że ślisko❄️ to jeszcze naturalne przeszkody 🦢😉

komentuje pan Wojciech, który spotkał zwierzę na swojej drodze. Poniżej możecie zobaczyć ZDJĘCIA ptaka-podróżnika. 😊