Myśliwy postrzelony przez kolegę myśliwego. Mężczyna nie żyje

i

Autor: Pixabay

Myśliwy postrzelony przez kolegę myśliwego. Mężczyna nie żyje

2022-02-12 12:04

Tragedia na polowaniu w okolicach Wolsztyna (Wielkopolska). Nie żyje 56-letni myśliwy, który miał zostać postrzelony przez kolegę myśliwego. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że broń wystrzeliła podczas rozładowywania. Co wydarzyło się na polowaniu wyjaśnić ma prokuratorskie śledztwo.

O zdarzeniu poinformował PAP w piątek asp. sztab. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie. Jak powiedział, służby odebrały zgłoszenie o zdarzeniu w piątek po południu.

"Otrzymaliśmy informację o postrzeleniu mężczyzny w trakcie polowania na terenie kompleksu leśnego Nowa Dąbrowa i Gościeszyn, w okolicach Wolsztyna - w zasadzie już po, w momencie, kiedy broń była rozładowywana" – wskazał Adamczyk.

Dodał, że było to tzw. polowanie indywidualne, "na miejscu znajdowało się tylko tych dwóch myśliwych".

"W trakcie rozładowywania tej broni doszło do postrzelenia w brzuch jednego z mężczyzn. Na miejsce zostali skierowani policjanci, a także pozostałe służby. Niestety mimo podejmowanej reanimacji, w wyniku postrzału 56-letni mężczyzna zmarł" – powiedział PAP Adamczyk.

Zaznaczył, że na miejscu zdarzenia zabezpieczono m.in. broń, z której mężczyzna został postrzelony. Czynności wykonywał także prokurator. Na miejsce wezwany został również balistyk z KWP w Poznaniu.

Służby poinformował o zdarzeniu 65-letni myśliwy, który miał być sprawcą postrzelenia. Została od niego pobrana krew do badań m.in. na zawartość alkoholu w organizmie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Morderstwo w Górze. 28-latek zabił matkę i jej partnera