Mundial 2022. Finał Argentyna-Francja oczami poznaniaków. Komu kibicował Poznań?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022 dobiegły już końca. W dość nietypowej scenerii, bo późną jesienią i w niezbyt piłkarskim kraju, jakim jest Katar, ale okazały się być wielkim świętem fanów futbolu. Mimo, że Polska odpadła już w 1/8 finału, to poznańscy fani Leo Messiego, czy Kyliana Mbappé nie zawiedli i kibicowali ich drużynom w strefach kibica.

Większość kibiców drużyny z Argentyny

W poznańskim pubie Agawa, który był przez cały Mundial w Katarze strefą kibica to kibice Argentyny stanowili większość. Powtarzali oni, że to Argentynie należy się to zwycięstwo, przez ich grę na Mundialu, oraz z okazji pożegnania z mistrzostwami Leo Messiego, który na MŚ 2026 w Ameryce Północnej już nie wystąpi. Jakub obstawiał 2:1 dla Francji, Lukasz 3:1 dla Argentyny, a Karolina 2:0 dla Argentyny.

Zdecydowana dominacja Argentyny w 1. połowie

Pierwsza połowa przebiegła zgodnie z planem. - mówił Jakub. Świetna połowa, liczę na więcej w drugiej. -  dodał Łukasz. Fenomenalna połowa- zwrócił uwagę Adrian, który był przeciwny Francji ich gry w finale, za ich styl gry. 2:0 to niebezpieczny wynik, jak mawia klasyk Michniewicz. Ja uważam, że 3:0 będzie tak, jak Mirek (Mirosław Okoński - przyp. red.) I ogólnie cieszę się, że Messi zdobędzie w końcu ten Puchar Świata. - dodał Maciej, siedzący przy stoliku w towarzystwie byłego reprezentanta Polski, oraz piłkarza Lecha Poznań.

Druga połowa pełna niespodzianek i przebudzenia Francji

Ku niezadowoleniu większości kibiców w strefie kibica, w ciągu kilku chwil Francja doprowadziła do dogrywki, z wynikiem 2:2. Druga połowa świetna, uratowała trochę ten mecz, reszta była jednostronna i zaczęły się prawdziwe emocje. Mam nadzieję, że wygra Argentyna, ale no będzie ciężko, bo Francja ruszyła. Jeżeli dojdzie do karnych, to wygra Francja, a jeżeli w dogrywce uda się, to Argentyna. - tak po drugiej połowie podstawowego czasu gry przewidywał Hubert. Tak jak mówiłem, 2:0 to niebezpieczny wynik. Dalej kibicujemy Argentynie i Messiemu, i oby Argentyna wygrała. W dogrywce walniemy Francuzów, Francuzi już nie zasługują w tym meczu na wygraną. - powiedział wierny kibic Argentyny i Messiego, Maciej. Druga połowa lepsza niż pierwsza i liczę, że Argentyna mimo wszystko wygra. - stwierdził kibic Argentyny. Według mnie Francja tutaj ma lepsze morale i będzie 3:2, jeśli nie będzie, to w karnych Argentyna wygra. - mówił inny z kibiców Leo Messiego. Podobała mi się bardziej 1. połowa ze względu na wynik, więc wiadomo, liczę, że Argentyna wygra tak, czy siak. - stwierdziła Karolina.

Thriller w drugiej połowie dogrywki. Francja wyrównała dzięki rzutowi karnemu

Tak słabej Francji, to nie widziałem od paru lat. Nie zasłużyła na ten finał, nie zasłużyła na karne. Vamos Argentina. - skwitował krótko Maciej dogrywkę, w której to po bramce Leo Messiego Argentyna już była blisko zwycięstwa, jednak pod koniec 2. połowy dogrywki sędzia z Polski, Szymon Marciniak podyktował drugi już rzut karny dla Francji, który doprowadził do remisu, a tym samym do konkursu rzutów karnych.

Vamos Argentina - zwycięstwo drużyny Leo Messiego

Cudnie, cudnie, czujemy się cudnie, jesteśmy szczęśliwi, bardzo. - tak o zwycięstwie drużyny Argentyny mówiła Ania, żona Macieja. Finał godny meczu, po 3:3, nie ważne, kto wygrał w karnych. Po prostu jako kibice dostaliśmy to, na co wszyscy zasługiwaliśmy, czyli cudowny mecz, fantastyczne bramki. Fantastyczny Kylian i może nie jeszcze lepszy Messi, ale no dalej Kylian. Ale przepiękny mecz, Messiemu się to należało, bardzo się cieszę, że to tak wyszło. "Les Bleus" cały czas, młoda kadra, za 4 lata znowu Mistrz Świata. Ale gratulacje dla Argentyny, no i Messi zwieńczył swoją karierę fantastycznie. - tak mecz ocenił Marcin, wierny kibic drużyny Francji. Po przemyśleniach, po meczu stwierdzam, było paru kibiców z Francji, byli kibice za Argentyną, ale nikt nie mówi, że nasz polski sędzia poprowadził tak mecz, że o nim nie rozmawiamy, czyli był niewidoczny, czyli poprowadził mecz perfekcyjnie i trzeba mu pogratulować. Dziękujemy! - zaznaczył Maciej.

"To był zdecydowanie najlepszy finał w XXI wieku" - kibice z Poznania o finale Mundialu w Katarze

Uważam, że to był zdecydowanie najlepszy finał w XXI wieku. Także był rewelacyjny i jeszcze zakończył się rezultatem takim, który mnie satysfakcjonuje. - ocenił finał Mistrzostw Świata w Katarze Hubert. Na pewno ten finał zapamiętamy na długo, tym bardziej na następne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się po raz pierwszy z 48. drużynami, oraz pierwszy raz aż w trzech państwach: Kanadzie, USA i Meksyku odbędą się dopiero w czerwcu i lipcu 2026 roku.

Komu kibicowałeś/aś w finale Mundialu w Katarze?