WORD Poznań

i

Autor: Beniamin Piłat - Radio ESKA WORD Poznań

Mniej osób stara się o prawo jazdy w Poznaniu

2023-02-21 15:38

Po pandemii liczba kandydatów na kierowców samochodów osobowych spadła o prawie 10 tysięcy rocznie. Od lat nie zmieniają się statystyki zdawalności, z budynku przy ulicy Wilczak ze zdanym egzaminem wychodzi średnio co trzeci kandydat.

Po pandemii mniej osób stara się o prawo jazdy w Poznaniu. W zeszłym roku do egzaminu praktycznego na kategorię B podeszło prawie 35 tysięcy osób, w 2019 było ich niemal 10 tysięcy więcej. Od lat za to statystyki zdawalności są podobne.

W pierwszym podejściu zdaje prawie połowa, natomiast ogólnie średnia to jest jedna trzecia zdających, ponieważ te osoby, które nie zdały w pierwszym podejściu, nie zdają w kolejnych próbach i wtedy ta średnia spada.

-Powiedział nam Włodzimierz Bogaczyk, dyrektor poznańskiego WORD-u- i dodał, że nieznajomość przepisów, czy brak umiejętności nie są najczęstszymi powodami oblewania egzaminów.

Słowo klucz to stres, ponieważ te błędy, które są popełniane przez osoby egzaminowane, bardzo często nie wynikają z ich nieumiejętności, choć takie przypadki też są, ale właśnie ze strasu-ja to słyszę od różnych osób, że "Robiłem to sto razy, ale tutaj byłem tak zdenerwowany, że mi się nie udało"

Po kategorii B przyszli kierowcy najchętniej podchodzili do egzaminu na kategorię C- samochody ciężarowe, a najmniej popularną była kategoria AM, czyli motorowery.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE