Mikołajki w Poznaniu. Ile mieszkańcy wydadzą na tegoroczne prezenty?

2022-12-06 15:07
Choinka na Rynku Jeżyckim
Autor: Szymon Miś Choinka na Rynku Jeżyckim

Tegoroczne Mikołajki mijają pod znakiem inflacji. Zapytaliśmy więc mieszkańców Poznania w różnym wieku, ile w tym roku wydadzą na prezenty mikołajkowe dla najbliższych, oraz, czy jest to wyższa kwota, od tej z ubiegłych lat?

Czy poznaniacy obchodzą Mikołajki?

Zapytaliśmy dwie panie, na jednym z poznańskich bazarów, czy obchodzą Mikołajki. - My raczej musimy wnukom (kupować prezenty - przyp. red.), bo wnuki obchodzą - odpowiedziały zgodnie. Jedna z pytanych pań ma już dorosłe wnuki, więc skupia się na kupnie dla nich prezentów pod choinkę. Kamila, Alicja i Oliwia obchodzą Mikołajki, podobnie Marek, Mikołaj i Ludwik (jeden z nich dodał, że klasowe). Jednak jeden z nich odpowiedział, że on sam prezentów robił nie będzie, bo zrobi to na Wigilię.

Ile wydadzą mieszkańcy Poznania na tegoroczne Mikołajki?

Jedna z babć, która, jak pochwaliła się, ma pięcioro wnuków, powiedziała, że przekaże na konto, lub do ręki pieniądze i przewiduje od 50 do 200 złotych, co jest dla niej kwotą taką, jak w poprzednich latach. Według dziewczyn napotkanych pod Rynkiem Jeżyckim, wydadzą: "30-40 złotych, tak skromniej", choć jednak więcej, niż w poprzednich latach, przez inflację. Chłopacy, którzy wypowiadali się dla nas, powiedzieli, że jeżeli robią prezenty, to kupując prezent dla mamy, wydadzą: "tak do dwóch stów" i także jest to kwota wyższa, niż przed rokiem.

Mikołajki w Poznaniu

Pamiętajmy, nie ważne, jak drogi prezent kupimy na Mikołajki (tym bardziej, że za pasem święta i nasz, poznański Gwiazdor), ważne, że liczy się gest i pamięć.

Sonda
Czy lubisz obchodzić Mikołajki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE