Śnieg w ogrodzie

i

Autor: GettyImages Śnieżna zima w ogrodzie

Prognoza pogody na Święta w Poznaniu: czy możemy liczyć na białe Boże Narodzenie?

2022-12-06 12:18

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wielu z nas zastawia się czy tegoroczne święta będą białe i w śniegu czy jednak musimy szykować się na nieco bardziej jesienną aurę. Chociaż w tym roku śnieg już spadł jednak nie towarzyszył nam zbyt długo to i tak narobił nadzieję na białe święta. Jak jednak będzie? Synoptycy mają już prognozy!

Jaka pogoda na święta 2022? Odpowiedź na to pytanie nurtuje coraz więcej internautów. Nic w tym dziwnego, skoro każdy z nas liczy, iż święta spędzimy w iście zimowej atmosferze. Tej później już jesieni mieliśmy okazję widzieć już pierwsze śniegi, jednak nie były one zbyt duże i nie zostały one z nami na długo. Co prawda na początku grudnia mamy do czynienia z lekkimi mrozami. Czy w tym roku czeka nas zmiana? Jeszcze niedawno eksperci pogodowi twierdzili, że Boże Narodzenie 2022 może obfitować w silne opady śniegu. Jak jednak będzie wyglądało Boże Narodzenie 2022 w Poznaniu oraz Wielkopolsce?

Boże Narodzenie 2022 - Czy będzie śnieg na święta?

Najnowsze prognozy pogody mogą rozczarować. Jak wynika z publikowanych przez synoptyków raportów, opady śniegu na święte mają być umiarkowane. Na termometrach nie zobaczymy też silnych mrozów. Na ten moment na drugą połowę grudnia przewidywana jest odwilż. Znacznie zimniejsza ma być pierwsza połowa grudnia.

Pogoda na zimę w Poznaniu

Jak wynika z długoterminowych prognoz pogody, zarówno w styczniu i lutym temperatura będzie utrzymywać się w normie. Czeka nas deszczowo-śnieżny styczeń i dość mroźny luty. Synoptycy przewidują, że zimny może być także marzec.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE