Mieszkańcy zapłacili za odbiór śmieci nie tam, gdzie trzeba!

2022-01-18 18:13
Śmieci
Autor: Unsplash

Ponad 6 tysięcy osób wpłaciło pieniądze na konto związku międzygminnego GOAP, który nie odpowiada już za odbiór śmieci.

Mieszkańcy płacą za odbiór śmieci nie tam, gdzie powinni! Wpłaty od ponad 6 tysięcy osób dostał w styczniu związek międzygminny GOAP, który od tego roku nie odpowiada już za wywóz odpadów. Pieniądze powinny być wysłane na rachunki urzędów miast i gmin.

To wynika zapewne z przyzwyczajenia, pewnie ze zleceń stałych ustawionych na kontach mieszkańców

mówi Andrzej Springer z GOAP-u. Zwrot pieniędzy może potrwać do kilku miesięcy, ponieważ związek jest w fazie likwidacji. Każdą wpłatę urzędnicy muszą przeanalizować. Przypomnijmy, teraz Poznań odpowiada za odbiór i recycling odpadów.

W ostatnich tygodniach do Urzędu Miasta w Poznaniu wpłynęło 36 tysięcy deklaracji. Takie spiętrzenie spowodowało, że wprowadzenie deklaracji do systemów informatycznych na bieżąco było niemożliwe

mówi nam Monika Wańska z Urzędu Miasta. Ci mieszkańcy, którzy nie dostali indywidualnych numerów rachunków, pieniądze za styczeń powinni przelać na ogólne konto urzędu miasta.

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE