Mieszkańcy zaczynają palić śmieci. W poniedziałek ruszają kontrole

2022-09-28 15:29
Palenie śmieci
Autor: Straż Miejska w Poznaniu

Poznaniacy palą śmieci. Co roku mieszkańcy sami proszą strażników miejskich o interwencję w tej sprawie.

Mieszkańcy zaczynają palić śmieci. W poniedziałek, 3 października, Straż Miejska rozpocznie kontrole, czym w piecach palą poznaniacy.

Bardzo często spotykamy się z odmową przeprowadzenia takiej kontroli, natomiast strażnicy działają na podstawie upoważnienia prezydenta miasta do kontroli z zakresu ochrony środowiska i który właśnie zezwala na oględziny miejsca gromadzenia odpadów oraz miejsca samego spalania

mówi nam Anna Nowaczyk ze Straży Miejskiej. Jeśli osoba odmówi kontroli, zostanie przeciwko niej skierowane zawiadomienie do prokuratury w związku z popełnieniem przestępstwa. Nie można palić, między innymi, plastikowymi pojemnikami, butelkami po napojach, oponami, czy meblami pokrytymi lakierem.

W piecu może znaleźć się, między innymi, węgiel, koks, drewno nieprzetworzone i nieimpregnowane o wilgotności poniżej 20 %, ekogroszek, pellet, brykiet drzewny.

Do badania powietrza strażnicy wykorzystują specjalistycznego drona.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE