Mężczyzna użył broni wobec policjantów; został postrzelony

2022-05-09 11:17
pistolet
Autor: unsplash.com

W niedzielę wieczorem w Poznaniu policjanci postrzelili i obezwładnili mężczyznę, który wcześniej użył broni wobec funkcjonariuszy - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Do szpitala trafił raniony przez napastnika policjant.

Borowiak podał, że w niedzielę wieczorem policjanci zostali wezwani na interwencję na Rondzie Śródka w Poznaniu.

"Według zgłoszenia jakiś mężczyzna miał w tym rejonie zaczepiać kobiety. Patrol, który przyjechał na miejsce wytypował mężczyznę do legitymowania. Podczas interwencji mężczyzna wyjął broń i strzelił z niej do policjantów. Jeden z funkcjonariuszy także użył broni. Postrzelony w nogi i rękę napastnik został obezwładniony" - podał Borowiak.

Jeden z funkcjonariuszy postrzelony przez napastnika w brzuch i rękę trafił do szpitala. "Od wczorajszego wieczora zabezpieczamy ślady, zbieramy informacje, badamy przebieg całego incydentu" - podał rzecznik.

O zdarzeniu poinformowana została prokuratura.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE