Mania z ZOO w Poznaniu walczyła o tytuł najpiękniejszej. Została zdyskwalifikowana! Interweniował Mateusz Morawiecki

i

Autor: ZOO Poznań Mania z ZOO w Poznaniu walczyła o tytuł najpiękniejszej. Została zdyskwalifikowana! Interweniował Mateusz Morawiecki

zwierzęta

Mania z ZOO w Poznaniu walczyła o tytuł najpiękniejszej. Została zdyskwalifikowana! Interweniował Mateusz Morawiecki

2024-04-23 7:13

Walka o tytuł najpiękniejszego manula na świecie rozgrzała nie tylko mieszkańców Poznania. Mania z Nowego ZOO walczyła o tytuł, ale... została zdyskwalifikowana. Organizatorzy nie podali powodu. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele ZOO i Mateusz Morawiecki.

Kilka miesięcy temu cała Polska żyła losami manula Magellana. Mieszkaniec poznańskiego ZOO wygrał plebiscyt na najpiękniejszego manula na świecie organizowany przez profil DailyMantle na portalu X. Teraz na sukces miała szansę jego mama - Mania.

Mania walczyła o tytuł najpiękniejszego manula na świecie. Została zdyskwalifikowana

Mania doszła do półfinału i wtedy wydarzyło się coś niespodziewanego. Organizatorzy poinformowali, że poznański manul został zdyskwalifikowany, a profil na platformie X został przekształcony w prywatny.

- Zostałam zdyskwalifikowana. Powodów nie znam. Opiekunowie przekazali mi taką wiadomość, w związku z tym, mimo, że nie zależało mi specjalnie, to się na chwilę odwrócę tyłem. Nie, to nie! Magellan ma nadal swój tytuł i nikt mu go nie odbierze, a ja też miałam swoją chwilę sławy. Jak pewnie wiecie, my, manule za rozgłosem raczej nie przepadamy. Miło było, do zobaczenia - napisali przedstawiciele ZOO w imieniu Manii w swoich mediach społecznościowych.

Mateusz Morawiecki komentuje. "Sprawa jest poważna!"

W zabawę na portalu X zaangażowany był także były premier Mateusz Morawiecki. - Sprawa jest poważna! Mania, nasz piękny manul, została zdyskwalifikowana w konkursie! Dla mnie - podobnie jak dla tysięcy głosujących - jest zwyciężczynią! Warto odwiedzić Manię w poznańskim ZOO - napisał

Niedźwiedzie w poznańskim ZOO wybudziły się z zimowego snu. Zobacz zdjęcia: