Ma 270 kg i trafiła do Zoo w Poznaniu. Ta dynia to GIGANT

2021-10-22 15:14
Dynia gigant w Zoo w Poznaniu
Autor: facebook.com/Zoo-Poznań-Official-Site

Jest pomarańczowa, waży 270 kilogramów i trafiła właśnie do Zoo w Poznaniu. Nie, nie chodzi o egzotyczne zwierze, ale o... warzywo. Niezwykły okaz trafi do słonia Ninio, najpierw jednak musi zostać przebadany. Bo choć został wyhodowany z wielką czułością, zjedzony w całości mógłby spowodować problemy żołądkowe.

To będzie wyzwanie nawet dla ​6- tonowego słonia Ninio. Do poznańskiego Zoo trafiła 270-kilogramowa dynia. Przekazał ją mieszkaniec Poznania, sympatyk Zoo i pasjonat ogrodnictwa. Już samo przetransportowanie warzywa wymagało sporo pracy. Zajęła cały samochód, a żeby ją wypakować, potrzeba było aż 8 pracowników!

Teraz pracownicy Zoo zastanawiają się, jak podać zwierzętom warzywo. Ninio najchętniej zjadłby ją od razu. Jednak tak wielka porcja mogłaby podrażnić jego wrażliwy żołądek. W pierwszej kolejności dynia-gigant zostanie przebadana, żeby upewnić się, że w środku wszystko jest w porządku.

ESKA XD #034 - MUZYKA DO TRENINGU, ROLNIK SZUKA ŻONY, MATA, DROGI ŚMIERCI

Warto dodać, że ten 270-kilogramowy okaz to nie jedyna dynia, która trafiła do Zoo. O tym Ewa Stefanowicz rozmawiała z jego rzeczniczką, Małgorzatą Chodyłą.

Posłuchaj całej rozmowy z rzeczniczką poznańskiego Zoo, Małgorzatą Chodyłą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE