Kościół Franciszkanów we Wronkach

i

Autor: Mapy Google - Google Street View Kościół Franciszkanów we Wronkach

Libacja alkoholowa w kościele we Wronkach. Interweniowała policja

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek, 3 marca w kościele we Wronkach. Podczas mszy świętej, w tamtejszym kościele franciszkanów do budynku wtargnęli policjanci, wezwani do dwóch mężczyzn, którzy ku zniesmaczeniu księży i wiernych urządzili sobie libację alkoholową w świątyni.

Libacja alkoholowa w kościele we Wronkach

O sprawie pierwszy poinformował lokalny portal Moje Wronki. Do tej oburzającej lokalną społeczność sytuacji doszło w piątek, 3 marca podczas trwającej mszy świętej. Podczas sprawowania liturgii mężczyźni swoim zachowaniem przerwali ją, pijąc alkohol. Na miejsce została wezwana policja.

Policja interweniowała w kościele we Wronkach

Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, iż podejrzewanymi o wykroczenie byli dwaj mieszkańcy Wronek w wieku 40 oraz 29 lat. Po dotarciu do zgłaszającej i ustaleniu szczegółów zajścia dzielnicowi ukarali mężczyzn mandatami karnymi - powiedziała portalowi Moje Wronki asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Mężczyźni zakłócili nabożeństwo i modlitwę w kościele we Wronkach

Za swoje nieodpowiednie zachowanie 40, oraz 29-latkowi wręczono mandat za picie alkoholu w miejscu niedozwolonym, a także za zakłócanie spokoju i porządku publicznego. W dodatku także używali słów powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE