Lekkoatletyczne HME. Sofia Ennaoui i Anna Kiełbasińska z brązowymi medalami!

Autor: PAP/Adam Warżawa Lekkoatletyczne HME. Sofia Ennaoui i Anna Kiełbasińska z brązowymi medalami!

2023-03-04 18:50

Trwają lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule. Biało-czerwoni w ciągu kilku minut zdobyli dwa medale. Sofia Ennaoui była trzecia w finałowym biegu na 1500 metrów, a Anna Kiełbasińska zajęła to samo miejsce w biegu na 400 metrów!

Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule trwają

Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule trwają od czwartku. Sobota okazała się szczęśliwa dla reprezentantów Polski. Sofia Ennaoui była trzecia w finałowym biegu na 1500 m. Polka uzyskała "życiówkę" - 4.04,06. Złoty medal zdobyła Brytyjka Laura Muir, a srebro wywalczyła Rumunka Claudia Bobocea. Dla Ennaoui to trzeci medal HME na tym dystansie. W 2017 roku sięgnęła po brąz, a dwa lat później po srebro.

Brązowy medal Anny Kiełbasińskiej

Kilka minut później po brązowy medal pobiegła Anna Kiełbasińska. Polka osiągnęła swój najlepszy rezultat w sezonie - 51,25. Triumfowała Holenderka Femke Bol, a druga była jej rodaczka Lieke Klaver.

Biało-czerwoni podczas HME w Stambule zdobyli już cztery medale: dwa srebrne (Ewa Swoboda i Adrianna Sułek) i dwa brązowe.

Adrianna Sułek smutna i rozgoryczona po wicemistrzostwie Europy: Pamięta się tylko zwycięzców