Fartuch lekarski, lekarz

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Zdrowie

Lekarz za pieniądze usuwał migdałków u dzieci. Zabieg jest refundowany przez NFZ

2023-04-27 12:49

Policjanci z Poznania zatrzymali 33-letniego lekarza, który miał wyłudzać pieniądze od rodziców, za przeprowadzenie zabiegu usunięcia migdałów u ich dzieci. Zabieg ten jest w rzeczywistości całkowicie refundowany przez NFZ. Lekarz został zatrzymany i usłyszał zarzuty m.in. oszustwa.

O sprawie poinformowała w czwartek mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Jak wskazała, sprawa miała swój początek kilka tygodni temu.

- Na początku kwietnia policjanci otrzymali sygnał o tym, że w jednym z poznańskich szpitali pracuje lekarz, który może dokonywać oszustw oraz przyjmować korzyści majątkowe w związku z profesją, jaką wykonuje. Śledczy w porozumieniu z prokuratorem postanowili to sprawdzić. Po kilku tygodniach ustaleń, przypuszczenia mundurowych się potwierdziły – podkreśliła Mróz.

Dodała, że 24 kwietnia na podstawie operacyjnie zebranego materiału dowodowego oraz postanowienia prokuratura, policjanci zatrzymali 33-latka w domu w podpoznańskiej gminie.

Lekarz podejrzany o oszustwa swoich pacjentów

Mróz zaznaczyła, że mężczyzna jest podejrzany o oszustwa swoich pacjentów oraz przyjmowanie i usiłowanie przyjęcia korzyści majątkowych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

- Policjanci ustalili, że pracując w poznańskim szpitalu wprowadzał ich w błąd, co do konieczności uiszczenia częściowej opłaty za wykonanie zabiegu otolaryngologicznego – usunięcia migdałów u dzieci, który w rzeczywistości jest całkowicie refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pieniądze w ten sposób uzyskane miał on natomiast przyjmować dla siebie jako korzyści majątkowe – wskazała Mróz i zaznaczyła, że mężczyzna prowadził taką praktykę bez wiedzy i świadomości swoich przełożonych.

33-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz przyjmowania i usiłowania przyjęcia korzyści majątkowych. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł, a także dokonano zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłych kar i kosztów w wysokości ponad 50 tys. zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE