Lech Poznań - Legia Warszawa: Polskie El Clasico

Autor: PAP/Andrzej Lange Mecz 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa - Lech Poznań

Legia Warszawa - Lech Poznań: Polskie El Clasico z kolejnym remisem

Od 17:30 w niedzielę, 16 kwietnia na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w Stolicy odbył się mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa. Spotkanie to było kluczowe w kontekście tabeli, gdyż Legia zajmuje drugie, a Kolejorz trzecie miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Przedłużona pierwsza połowa, nerwy między zawodnikami na boisku. Tak po krótce wyglądało spotkanie. Szczegóły w poniższym artykule.

Przedłużona pierwsza połowa polskiego El Clasico dla Legii Warszawa

Przez pierwsze minuty spotkania ewidentnie, jeśli chodzi o akcje (także te skuteczne) były dla gospodarzy z Legii Warszawa. Już w 13. minucie spotkania Legia doprowadziła do wyniku 1:0 golem Tomasa Pekharta. Przez kontuzję jednego z liniowych sędziów na samym początku meczu, do pierwszej połowy doliczono aż osiem minut. W związku z kontuzją, Jesper Karlstrom musiał opuścić boisko w 39. minucie, zastąpił go Nika Kvekveskiri. Na samym końcu pierwszej części spotkania widać było ewidentne przebudzenie Kolejorza. Na koniec pierwszej połowy doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny między zawodnikami.

Lech - Legia: 2. połowa ze skutecznym przebudzeniem Kolejorza

Już od samego początku drugiej połowy spotkanie zdominowali piłkarze Lecha Poznań. W 47. minucie Alfonso Sousa strzelił pierwszego gola. 22 minuty później Sousa ponownie skutecznie zaatakował bramkę Hładuna, doprowadzając do wyniku 2:1. W 75. minucie było blisko wyniku 3:1, jednak Adriel Ba Loua trafił do bramki Legii Warszawa będąc na pozycji spalonej. W 87. minucie polskiego El Clasico Wszołek doprowadził, strzelając bramkę dla Legii do remisu. I takim wynikiem zakończył się mecz.

Legia Warszawa - Lech Poznań: PKO BP Ekstraklasa, tabela

Po meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia traci do liderującego Rakowa osiem punktów, a Lech nadal dziewięć do drużyny z Warszawy. Tuż za Lechem znajduje się Pogoń Szczecin.